Activision Blizzard

Activision Blizzard birçok çalışanını işten çıkardı

Geçen hafta bugünlerde Activision Blizzard hakkında gündeme birçok işçisini işten çıkaracağının haberi gelmişti. Zaten geçtiğimiz yıldan beri Activision Blizzard şirketinden çıkarılan birçok insanı biliyoruz. Şirket Başkanı J. Allen Brack birçok işçiye bu konu hakkında bir yazı iletmiş. Bahsedilen bu yazıda J. Allen Brack:

Son birkaç yılda, gelişim dışı ekiplerimizin birçoğu çeşitli ihtiyaçları desteklemek için genişletildi. Şu anda bazı takımlardaki kadrolaşma seviyeleri mevcut yayın formumuz ile orantılı değil. Bu, organizasyonumuzun bazı alanlarını küçültmemiz gerektiği anlamına geliyor. Bugün ABD’deki meslektaşlarımızdan bazılarıyla yollarını ayırdığımızdan dolayı üzgünüm. Bölgesel ofislerimizde yerel şartlara bağlı olarak benzer değerlendirmeler bekliyoruz.

Activision Blizzard birçok çalışanını işten çıkardı

Yaptığı bu açıklama ile çıkan haberleri doğruladı. Activison Blizzard, şu anda %8 oranında bir küçülme durumundadır. Çıkarılan işçilerin sayısı ise 800 civarında olduğu biliniyor. Bu küçülmenin sebebi ise Call of Duty  ve Overwatch oyunlarının satışlarındaki düşüşleri ve şirketin geçen senelere göre yarım milyar zararda olduğu görülüyor. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Red Dead Online
Red Dead Online’nın gelecek olan güncellemesi ile yeni modlar eklenecek
%d blogcu bunu beğendi: