Activision Blizzard

Activision Blizzard firması zor dönemlerden geçiyor

Activision Blizzard firmasının son duyurularına göre işe aldıkları yeni mali işler müdürü (CFO) Dennis Durkin, işi aldığı için firmadan 15 milyon dolar değerinde bir bonus alıyor!

Ödül nakit olarak değil, 11,3 milyon dolarlık bir hisse senedinden ve 3,75 milyon dolarlık ek fondan oluşuyor, Ayrıca 900.00 Dolarlık bir maaş ve bunun yanında 1.35 milyon dolarlık bir bonus da ek olarak Durkin’e veriliyor.

Activision Blizzard firmasının önceki CFO’su Spencer Neumann, yeni işvereni Netflix ile görüşme yaptıktan sonra firmadan kovuldu, yerine geçen Durkin, 5 yıl boyunca firmanın CFO’su olmuştu.

Ayrıca bunlar sonucunda firma, geçtiğimiz hafta yeni CFO’sunu da kaybetti. Firma gördüğümüz üzere zor zamanlardan geçiyor. Bu süreç içerisinde firma, her kişiye düşen payın azaltıldığı, ve Blizzard çalışanlarına, firma içerisinde bulunan maliyeti tasarruf etme yönünde çağrılar yaptı. Hem de üstüne Destiny’nin yayıncılık kontrolü Bungie firmasına geri gönderilince firma cidden sarsılmaya başladı, bakalım böyle bir firmanın izleyeceği rota ne olacak? Hep birlikte göreceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
ASUS, 21 Red Dot ürün tasarımı ödülü kazandı