Alan Wake

Alan Wake yayıncılık hakları Remedy’e geri döndü

Bugün Global News Wire'da, Remedy Entertainment'ın şu anda Alan Wake'in yayın haklarına sahip olduğu açıklandı

Last updated:

Max Payne, Alan Wake, Quantum Break ve Control gibi oyunlardan sorumlu olan Fin video oyunu geliştiricisi Remedy Entertainment, yayın hakları Microsoft’a ait olan Alan Wake’in yayın haklarına tekrardan sahip olduklarını açıkladı.

İşkence yapan romancı ve büyük Stephen King hayranı Alan Wake, yayın hakları evine, Remedy’e tekrardan döndü. Dokuz yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya sunulan Alan Wake’in yayın haklarının Remedy’ye sahip olmasına rağmen Microsoft tarafından yayımlanmıştı. Ayrıca, 2019’un ikinci yarısında ödenmesi nedeniyle Remedy, daha önce yayınlanan oyunlarında bir kereye mahsus olmak üzere,  yaklaşık 2,2 milyon £ tutarında bir ödeme de aldı.

Remedy tarafından yapılan açıklamada, “2019 yılının ilk yarı dönemi için, Remedy Entertainment Plc, daha önce piyasaya sürülen oyunlardan tek seferlik gelir olarak yaklaşık 2,5 milyon avroluk telif hakkı kaydettiğini belirtiyor. Telif hakları, 2019 yılının ikinci yarısında, Remedy’e ödenir. Bununla ilgili olarak, Alan Wake oyunlarının yayın hakları Remedy’e devredilmiştir. ”

Şirketin iletişim direktörü Thomas Puha, PAX East’teki VG247’yle yaptığı röportajda, birkaç yıl önce bir Alan Wake filminin geliştirildiğini açıkladı. İlerleyememelerinin sebebi olarak da şöyle bir açıklamada bulundu:

yıl önce Alan Wake üzerinde çalışıyorduk. Sadece dışarı çıkmadım, bu yüzden hiçbir şey yok – gelecek birkaç yıl boyunca çok katı kaldık, gerçekten.

Remedy Entertainment ve 505 Games’in yeni yaklaşmakta olan tps oyunu Control, önümüzdeki Ağustos ayında PS4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülecek.

Elbette, bu haberle ilgili daha fazla bilgiyle sizi haberdar edeceğiz. Oyunpat.com ana sayfasının yanı sıra, oyun forumu Oyunpat’a göz atmayı ve kayıt olmayı da unutmayın.

:: Alan Wake’in yayın haklarının tekrardan Remedy Entertainment’e geçmesi hakkında düşünceleriniz neler?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
The Crew 2’nin kapalı betası geliyor