AMD RX Vega ekran kartları neden 2018’de başarısız olacak?

Geçen yılın başlarında ortaya çıkmış olan AMD RX Vega ekran kartları lansmanda pekte iyi bir sonuç vermedi. Bunu ardından bazı büyük ayarlamalar ve optimize işlemleri, grafik kartının her büyük AAA başlık sürümü ile daha iyi bir performans gösterebilmek için yapıldı. Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Nvidia’nın 2017 yılında grafik kartı pazarına egemen olduğunu ve 2018’de de aynı şekilde ilerleyeceğini bilmekteyiz.

AMD RX Vega hakkında

Şimdilik bilmekte olduğumuz, Nvidia‘nın tüketici oyun kartı kartları için yeni bir grafik mimarisi yayınlamasını bekliyoruz. Çünkü Nvidia, profesyonel pazar ve sunucu pazarında Nvidia Volta‘yı zaten piyasaya çıkardı. Nvidia Volta’nın bu yılın ilerleyen zamanlarında oyun ekran kartlarının çıkmasını beklemekteyiz.

Peki bu neden bir sorun? Navi’nin bu yıl piyasaya sürüleceğini düşünmemiz ile beraber, bu yıl bu oyun ürünlerine uygulanmayacağını ve AMD’nin Vega 64 ve AMD Vega 56 ile Nvidia Volta’yla karşılaşacağını düşünmekteyiz. AMD grafik yol haritasında gördüğümüz kadarıyla 2018’de forma giyiyor ve kırmızı takım hiç iyi görünmemekte.

AMD, Nvidia ile rekabet edecek ve Nvidia şu sıralar bir süre piyasaya hakim oldu. Bunun 2012’de Kepler’i piyasaya sunduğu günden bu yana her geçen gün yeni bir mimari ve yenilik getirmiş olan bir şirket olduğunu unutmayalım. Nvidia, ürünlerin pazarlanması, arz ve talep konularıyla da nasıl başa çıkılacağını iyi bilmekte.

AMD, AMD RX Vega ekran kartları ile grafik kartı pazarına geri döndü ve ekran kartlarının yeni çıkışı için ne kadar zaman geçmiş olduğunu gördük. AMD RX Vega ekran kartları için aylarca olmasa da haftalarca sürdüğünü biliyoruz. Piyasada satılmaya başlandı ve bu şişirilmiş fiyatları nedeniyle AMD RX Vega ekran kartlarından birine sahip olabilmek için çift kişilik bir fiyat vermek mecburiyetinde kaldı.

AMD RX Vega 64 ve 56, tüm yeni Nvidia Volta ekran kartları ile nasıl rekabet edebilecek? Cevap aslında oldukça basit, AMD üst düzey pazar için hiç rekabete girmeyecek. Nvidia Volta, üst düzey Pascal grafik kartlarıyla eşleşebilmesi oldukça zor ve Nvidia Volta, AMD RX Vega‘yı suyun dışına atacak.

AMD RX Vega ekran kartları ile ilgili sizlerin düşünceleri neler?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Call Of Duty Dark Ops IV