Anno 1800

Anno 1800 Steam’de olmayacak

Ubisoft görünüşe göre Epic Games Store'a özel oyunlar piyasaya sürecek

Last updated:

Ubisoft, 16 Nisan sürümünün ardından yaklaşmakta olan simülasyon oyunu olan Anno 1800 oyununu Steam’den kaldıracak. Ubisoft bu ayın sonlarına doğru gerçekleşen GDC 2019‘da Epic Games Store ile çeşitli anlaşmalar yaptığını hepimiz biliyoruz. Fakat piyasaya sürülecek yeni oyunu Steam’den kaldırmak? Bu biraz meydan okuma gibi.

Steam’deki Anno 1800 sayfası, 16 Nisan’da oyunun mağazadan çıkarılacağını belirten bir bildiri yayınladı. Valve’e göre, Ubisoft “oyunu başka bir PC mağazasına özel yapma” kararı aldı. Bu mağaza da Epic Games Store oldu .

Yayıncı, bu karar öncesinde Steam’de yapılan tüm satın alımların Steam üzerinde geçerli olacağına ve Steam kullanıcılarının oyunun yanı sıra gelecekte çıkacak tüm güncelleme ve DLC’lere Steam üzerinden erişebileceğine dair bize garanti vermiştir.

Oyunu 16 Nisan’daki çıkış tarihi sonrasında satın almayı bekleyen Steam müşterilerinden özür dileriz.

Yukarıdaki alıntı, oyunun Steam mağazasındaki sayfasında yer alan buruk bir ifade. Ubisoft, oyunun satışlarının Steam üzerinden olacağı konusunda önceden anlaşmış fakat alınan bu yeni karar ile Valve zor durumda kalmış görünüyor ve kullanıcılarından özür diliyor.

Ubisoft, bu ay gerçekleşmiş olan GDC 2019’da, Epic Games Store ile olan PC iş birliklerini artıracağını ve Epic Games Store mağazına özel “birkaç büyük PC oyunu” piyasaya süreceğini açıkladı. Anlaşma, The Division 2’nin piyasaya başarıyla sürülmesinden sonra gerçekleşti. Hep birlikte Ubisoft ve Epic Games iş ortaklığının sonuçlarını gözleyeceğiz. Bakalım Epic Games Store ilerde ne gibi hamleler yapacak.

:: Ubisoft’un oyunu Steam’den kaldırması hakkında düşünceleriniz neler?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Apex Legends Kapak
Apex Legends, 72 Saatte 10 milyon oyuncuya ulaştı!