Anthem

Anthem satışları, EA’nın beklentisini karşılayamadı

Başta ben olmak üzere, çoğu oyuncunun yüksek beklentisinin olduğu Anthem, BioWare gibi ünlü bir stüdyo tarafından geliştirilmiş bir oyun. Böylesine ünlü bir stüdyonun arkasında olduğu oyunun E3’teki etkileyici sunumu ve EA tarafında büyük bir pazarlama kampanyaları mevcuttu. Anthem, nihayet piyasaya sürüldüğünde ise oyun ile ilgili art arda olumsuz eleştiriler yayımlanmaya başlandı. Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana hala paylaşılmaya devam eden tartışmaların çoğunluğu olumsuz yönde. Görünüşü göre, Anthem’e yapılan bu olumsuz eleştiriler, EA’nın hedeflerine ulaşamayan çevrimiçi FPS oyunu için büyük bir hayal kırıklığı.

Anthem nereye doğru gidiyor?

EA, yakın zamanlarda yapılan bir yatırımcı duyurusunda çeşitli açıklamalarda bulundu. Fakat yapılan bu açıklamalarda Anthem’in ne kadar sattığı ile ilgili bir bilgi yoktu. Fakat şu bir gerçek ki oyunun azalan oyuncu sayısı (şu sıralar çöpçatanlık mevzularına sebep olan), oyunun geleceğine dair oldukça sert bir tablo çiziyor.

Tüm bunların yanı sıra ayrıca EA, Anthem oyuncularının 150 milyon saat boyunca oyunu oynadıklarını açıkladı. Bu oyunun geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürülmesini göz önünde bulunduracak olursak, bu oynama süresi çok büyük bir rakam. Ek olarak, yayımcı firma dijital satışlarının fiziksel satışlardan çok daha fazla sattığını da ortaya koydu. Dijital satışlar parakende mağaza aracısını büyük oranda kestiğinden, EA’nın beklentisinden çok daha satmış bile olabilir.

Bazı etkileyici istatistikler bir yana, oyunun geleceği hala tehlikede gibi görünüyor. Ayrıca bazı önemli BioWare geliştiricilerinin yeni Dragon Age oyunu üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtmekte büyük bir fayda var. BioWare’in hala işleri tersine çevirme gibi şansları bulunuyor gibi. Ayrıca görünüşe göre Anthem‘i E3 2019’da da göreceğiz. Belki BioWare, Anthem’i E3’te nasıl düzeltmeyi planladıklarını açıklayabilir.

Anthem, BioWare tarafından geliştirilen bir FPS oyunu. 22 Şubat 2019 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkış yapan Anthem’in geliştiriciliğini ise EA üstlenmekte.

:: Sizce oyunun geleceği nasıl olacak? BioWare, oyunu bu durumdan kurtarabilecek mi?
Daha Fazla İçerik
4 yeni WWE yıldızı Brawlhalla ‘ya eklendi