Apex Legends Kapak

Apex Legends, 72 Saatte 10 milyon oyuncuya ulaştı!

Respawn Entertainment‘ın yeni Battle Royale oyunu Apex Legends, lansmandan 72 saat sonra 10 milyondan fazla oyuncu getirecek kadar başarılı oldu. Şirketin açıkladığı istatistiklere göre bu rakam tamamen resmileşti. Oyunu daha öncesinde pek fazla duyurma çalışması yapmadan, sürpriz bir şekilde piyasaya sürmek çok riskli ve tehlikeli bir hareketti. Fakat şu istatistiklere bakacak olursanız, yerinde bir karar olduğu açık. Dün yayımladığımız haberde, oyunun 1 günde 2,5 milyon kullanıcıya eriştiğini belirtmiştik. Popüler olarak Youtube’da yayımlanan videolar ve Twitch’te en popüler oyun olmasının ardından oyun çok hızlı bir şekilde yayıldı.

Sadece 3 günde 10 milyon kullanıcı: Apex Legends!

Sadece 72 saat içinde 10 milyon oyuncuya ulaşmak Respawn için büyük bir başarı. Fortnite bile 2 haftada bu sayıya erişememişti. PUBG’yi tahtından eden Fortnite’ın başaramadığını Apex Legends başardı. Respawn CEO’su bu rekor kıran rakamları bir blog yazısında açıkladı ve aynı zamanda tüm oyunculara teşekkür etti. Franchise alanını bu yeni yöne çekmenin riskli bir karar olduğunu belirtti.

Vince Zampella dedi ki:

Bu gerçekten inanılmaz bir yolculuk oldu. Test ettik ve ayarladık. Tartıştık ve anlaştık. Biraz sihirli hissettiğimiz bir noktaya geldik. Bu yönde franchise almanın, ücretsiz oynamanın ve sürpriz bir lansman yapmanın riskli olacağını biliyorduk. Ama Apex Legends’e aşık olduk ve diğer insanların da oynamasını istedik, gerçekten istedik.

Bizim kadar sizin de seveceğinizi umduk, ama asla en çılgın rüyalarımızda gördüğümüz destek ve pozitifliğin tükenmesini beklememiz, beklenemezdi.

Yukarıda belirtilen oyuncu sayısına ek olarak, Vince Zampella, Apex’in 1 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaştığını söyledi. Ayrıca, bu, geliştiricinin bu yıl gelecek daha fazla şey olacağına söz vermesiyle başladı.

Apex Legends’ı daha önce oynamadıysanız, Xbox One, PlayStation 4 ve PC’de ücretsiz olarak kullanılabildiğinden, oyuncu sayılarını daha da artırmak için hemen bugün deneyin. Oyun Titanfall evreninde ancak büyük robotlar olmadan gerçekleşiyor. Her maçta toplam 60 oyuncu var ve sadece 2 oyuncu ile takım kurabilirsiniz. Oyundaki her karakterin, onu diğer Battle Royale oyunlarından ayıran birbirinden farklı yeteneği var.

İlk Apex Legends güncellemesi, ayrıntılı yama notlarına sahip olmayan Xbox One oyuncuları için artık kullanıma hazır, ancak oyuncular yükleme ekranında takılıp kalmak gibi yeni sorunlar bildiriyor. Oyun yeni olduğu için bu tarz hatalar da oldukça normal. Bu hataların Respawn Entertainment tarafından giderileceğinden hiç şüphemiz yok. Bu güncellemeleri, Apex Legends rehberlerini ve güncel oyun haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Marshmello Fortnite konseri 10 milyonu aşkın izlendi!
Marshmello Fortnite konseri, 10 milyonu aşkın izlendi