Apex Legends

Apex Legends, çıkış yaptığı ilk gün 2,5 milyon oyuncuya ulaştı

Çıkışının üzerinden daha bir hafta bile geçmemiş olan Apex Legends, kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Kısa sürede böylesine büyük bir kitleye hitap eden oyun, oyuncuların ilgi odağı haline geldi. Salı günü gerçekleştirilen bir konferans esnasında oyunun toplam kitlesinin büyüklüğü açıklandı, yayıncılar, oyun hakkında “Yeni nesil Batte Royale haline gelecek olan Apex Legends, bizim için iyi bir yatırımdı.” İfadelerini kullandı.

Apex Legends

Apex Legends, sosyal medya platformlarının odağı oldu!

Oyunun çıkış yaptığı günün sabahı, 600.000’i aşkın oyuncu oyuna giriş yaptı. İlk 8 saat sonucunda oyuna 1 milyon kullanıcı giriş yaptı. Daha ilk günden toplam 2,5 milyonluk bir oyuncu kitlesi oluşturan Apex Legends, Twitch ve Twitter’da gündeme oturdu.

Twitch üzerinde yayıncı firma tarafından açılan canlı yayınlarda toplamda 910.338 kullanıcı, firmanın oyun hakkında gerçekleştirdiği yayınları izledi. Bunların yanı sıra Electronic Arts, aynı anda aktif 600.00 oyuncu olarak oyunun aktiflik rekorunun salı günü kırıldığını bildirdi!

Son zamanlarda piyasada bulunan Battle Royale tartışmalarına çekimser kalan Apex Legends, Yayımlandığı son 48 saat içerisinde 10,000’i aşkın maçı aynı anda gerçekleştirerek, kısa süre içerisinde tartışmalar içerisinde yerini aldı. PUBG ve Fortnite’a rakip olarak görülen oyun, oyuncuların gönlünü fethetti.

Oyun; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Oyunun resmi sayfası üzerinden oyun hakkında daha fazla bilgi alabilir veya Origin üzerinden direk oyunu indirmeye başlayabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Westworld Mobile
Westworld Mobile, Bethesda’nın açtığı dava sonucunda kapatıldı