Apex Legends Oyunpat Kapak

Respawn, bazı Apex Legends karakterlerinin LBGTQ olduğunu onayladı

Last updated:

Respawn, Titanfall evreninde kurulan ücretsiz oyun Battle Royale FPS oyunu olan Apex Legends‘i piyasaya sürdüklerinde, tüm kahramanları oyun içi ve web sitesi biyografileri ile tanıttı. Respawn’ın tarafından yapılan açıklamaya göre, bazı karakterlerin cinsel ve cinsiyet kimliği açısından oldukça farklı olduğu öne sürüldü.

Bloodhound, Apex Legends oyununun izci olağanüstü karakteri olan karakter, web sitelerinde biyo karakterindeki cinsiyetlendirilmiş zamirleri kullanmaz, bu yüzden taraftarların karakterin her iki cinsiyet olarak tanımlanmadığını iddia etmesini sağlar. Rock Paper Shotgun tarafından bunun Bloodhound’un ikili olmadığı anlamına geldiği sorulduğunda, topluluk yöneticisi Jay Frachette bu gerçeği doğruladı.

Bazı Apex Legends karakterleri cinsel yönden biraz farklı

Diğer onay, dev bir kalkanı tutan büyük bir adam olan Gibraltr karakteri ile daha belirgindir. Karakterin biyografisinde, Gibraltr’ın daha asi yolundan bahsederken, önemli bir diğerine atıfta bulunan bir çizgi belirir: “Sadece, erkek arkadaşı ve babasının motorsikletini çaldığında diğerlerini korumanın değerini anlamaya başladı; “ölümcül bir çamur kayışı tarafından tuzağa düşürülmüş.”

Respawn’ın çabası karakterleri zıplamadan farklı olarak tespit etmesine rağmen, Soldier 76’nın geçmişte erkek arkadaşı olması, Blizzard’ın yakın dönemdeki çizgi romanına benzemiyor. Respawn oyuna zaman içinde daha fazla karakter eklediğinden, çeşitliliğin seçimlerinde önemli bir husus olduğunu bilmek ilginçtir.

Apex Legends çıktığı ilk günden 2,5 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Ayrıca oyun bundan sonraki 2 gün içinde daha fazla oyuncuya hitap ederek, 72 saatte toplamda 10 milyon kullanıcıya ulaştı! Bu istatistikleri, günümüz rekorlarını yerle bir eden Fortnite, bu kadar kısa sürede kıramadı. Bunu belirtmekte fayda var çünkü bu oyun Fortnite, PUBG gibi oyunlara rakip olarak piyasaya sürüldü ve şu an oldukça başarılı ilerliyor. Bakalım PUBG’yi tahtından etmiş olan Fortnite’ı, Apex Legends tahttan indirebilecek mi?

Apex Legends ile ilgili rehberleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca oyun haberleri için takipte kalın efendim, sevgiler!

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Rise of the Tomb Raider
Rise of the Tomb Raider şu anda -%80 indirimde