Rocket League benzeri Axiom Soccer bugün çıktı

Daha çok nişancıya benziyor ama yine de güzel gibi görünüyor.

Rocket League benzeri Axiom Soccer bugün çıktı

Araba futbolu oyunu olan Rocket League‘e yeni bir rakip çıkmış olabilir. Axiom Soccer adıyla piyasaya sürülen araba futbolu oyunu, modern grafikleri, farklılıklar içeren harita ve oynanışıyla sizlere farklı bir deneyim sunuyor.

Rocket League benzeri Axiom Soccer bugün çıktı

Earthbound Games Ltd. tarafından geliştirilen ve yayıncılığı üstlenilen araba futbolu oyunu Axiom Soccer, bugün Steam üzerinde biz oyuncuların beğenisine sunuldu. Oynaması ücretsiz olan ve Erken Erişim aşamasında olan oyun, yüzeysel olarak Rocket League‘ye benziyor.

Ancak oyunun videolarına ve görsellerine bir göz attığınız zaman oyunun Psyonix‘in oyununa kıyasla farklı tarafları olduğu görülüyor. Bu oyunda arabalarla temas etmek yerine toplara ateş ediyor ve onları bu şekilde yönlendirerek gol atmaya çalışıyoruz. Bu oynanış şekliyle birlikte topları çok daha fazla hızlandırmak ve oldukça kavisli falsolar oluşturmak mümkün oluyor.

Rocket League benzeri Axiom Soccer bugün çıktı

Oyun Rocket League‘e kıyasla çok daha modern grafiklere sahip. Durum böyle olunca sistem gereksinimleri de bir hayli yüksek diyebiliriz. Bu yüzden sistemi düşük kesim bu oyunu ne yazık ki oynayamayacak gibi gözüküyor. Tüm bunların yanında, oyun yerel olarak dört oyuncuya, ardından altı oyuncuya kadar çevrimiçi destekleyebiliyor. Oyunda araç modifiye etme sistemi olduğunu da belirtelim. Bu durumun oyuna gelecekte bir çok DLC geleceğini düşünüyor ve bunun da yapımcıya epey para kazandırabilecek bir durum olduğunu tahmin ediyoruz. Oyunun gösterildiği yerlerde de beğenildiğini ve iyi bir izlenim bıraktığını da söylemeden geçmeyelim.

Axiom Soccer‘ı biz Oyunpat olarak beğendik ancak oyun, Rocket League‘in tırnaklarıyla kazıyıp, kazandığı kitlesini kendine çekebilir mi göreceğiz. Oyun Apex Legends ve Fornite gibi oyunların fiyat politikasını uyguluyor gibi gözüküyor. Oynaması ücretsiz olsa bile oyun içi satın alımlarla yine para harcayacağız ve yapımcıya kazandıracağız diyebiliriz.

Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Peki siz bu Axiom Soccer hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Daha Fazla İçerik
Star Wars Battlefront 2
Star Wars Battlefront 2 için yeni bir güncelleme yayımlandı