Battlefield 1 ile hala oyun piyasasını kasıp kavuran DICE‘ın yeni Battlefield 5 ile ne gibi planları var bunları göreceğiz.

Yeni Battlefield 5 ve Yeni Sorular…

Geçen yıl Battlefield 1 piyasaya sürülmüştü ve çıktığından beri tüm oyun piyasasını kasıp kavurmuştu. Çıkarılan güncellemeler ve geleceği söylenen güncellemeler, oyuncuların oyuna daha çok bağlanmasına neden olmuştu. Peki ya yeni Battlefield oyunu ne zaman gelecekti? Oyuncular haliyle bunu merak etti. Peki yapımcılar buna ne diyor?

Yeni Battlefield Serisinin Numarası 5 Oldu!

Battlefield 4‘ün çıkışının ardından diğer gelecek Battlefield serisinin numarasının 5 olacağı düşünülüyordu fakat DICE bizi ters köşeye yatırdı ve Battlefield 1‘i çıkarttı. Bu yıl ise olması gerektiği gibi serinin numarası 5 olacak ve yeni Battlefield, karşımızda Battlefield 5 olarak çıkacak.

Yapımcının söylediğine göre yeni Battlefield, 2018 yılı içerisinde piyasaya sürülecek. Peki Battlefield‘da ne gibi değişiklikler var? Hayır, bunlar hakkında resmi bir açıklama yok. Açıkçası benim yeni Battlefield‘dan beklentilerim hikaye modunun daha uzun olması. Neden diye soracak olursanız Battlefield 1‘de evet hikaye modu kaliteli ve başarılıydı fakat kısaydı. Yeni Battlefield ile hikaye modunun daha fazla uzamasını bekliyorum.

Onun dışında şu an oyunun duyurulmasının dışında başka bir resmi açıklama yok. Bu yüzden pek fazla bir şey söyleyemiyoruz.

Peki sizin yeni Battlefield oyunundan beklentileriniz nelerdir?