Battlefield 5

Battlefield 5 beklenenden daha az satış gerçekleştirdi

Last updated:

Electronic ArtsBattlefield 5 için oyunun satışı hakkında genel açıklamalarda bulundu. Çıkış yaptığından bu yana oyun, dünya üzerinde toplamda 7.3 milyon kopya sattı. Ancak EABattlefield 5 için 8 milyon adet satış hedefini koymuştu. Görünen o ki firma, oyun için belirttiği satış hedefine ulaşamadı.

Firma, oyunun hedefleri altında gerçekleşen satış açığını oyuna ekleyecekleri yeni güncellemelerle beraber kapatabileceklerini düşündüklerini açıkladı.

Ayrıca firma, oyuncuların uzun zamandır şikayet ettiği bir konuya daha değindi. Bildiğiniz şekilde Battlefield 5, multiplayer bir oyun, birçok oyun eleştirmeni ve oyuncular oyunun tek oyunculu moda geçmesini ısrarlarla tekrar tekrar söylemişlerdi. EA, bu konuda oyunun satışlarındaki düşüklüğün sebeplerinden olabileceğini ve bunu geliştirmek istediklerini açıkladı.

Oyuncuların en merak ettiği bir konusu ise oyun için yeni eklenecek olan “Ateş Fırtınası savaş modu” oldu. Bu savaş modu Mart ayında oyuna eklenecek ve 4 kişilik gruplardan oluşan 64 oyuncuyu bünyesinde barındıracak. Bunların yanı sıra firma, oyunun şu an toplamda kaç kullanıcı tarafından kullanıldığı hakkında bir bilgi paylaşmadı.

EA, Battlefield 5‘in Ocak ayında başlayan 2. Sezonunun içeriği hakkında ise “Oyun, yeni sezonla beraber Şimdiye kadarki en büyük Battlefield oyunu haline geldi.” İfadelerini kullandı. Firma, oyunun satışlarından memnun olduklarını ancak daha büyük bir kitleye ulaşmaya çalışacaklarını da dile getirdi. Battlefield 5 yapımı şu anda PC, PS4 ve Xbox One platformlarında satın alım için mevcut.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11 oyununun içeriğini tanıtan bir etkinlik düzenlendi