Sony, bir PSN üyesini şaka yaptığı için süresiz olarak yasakladı

Last updated:

Popüler Xbox 360 şakasından haberdar mısınız? “Babam Microsoft için çalışıyor ve seni yasaklayacak.” Eh, bunu Sony’nin platformu olan PSN’de kullanırsanız, şirket hesabınızı yasaklayacaktır.

Sony’nin PlayStation Network’ünde Fortnite oynayan bir PSN kullanıcısı Hamed Jalalie’ye, bir hacker olmakla suçlanan başka bir oyuncu tarafından ulaşıldı. Hamad tarafından 260 metre sonra bir Keskin Nişancı Tüfeği ile öldürüldükten sonra böyle düşünmek anlaşılabilir. Her iki taraf da PSN‘de birkaç kez değişti ve ardından Hamad’ın Sony Interactive Entertainment tarafından kalıcı olarak yasaklanması sağlandı.

İkinci PSN kullanıcısı Hamad’ı doğrudan Hamad’ın yanıtladığı ve şaka yaptığı Epic Games’e bildirmek istedi; “Bahahahahaha babam Sony’de çalışıyor, o yasaklandı.” şeklinde bildirince de olaylar iyice karıştı.

Sony, şirketin bu gibi sahte iddialara karşı olduğunu söyleyerek ve kullanıcının böyle bir şaka yapması sebebiyle onu yasakladı. Hamad’a bir e-postada Sony şunları yazdı:

Hesabınızın kalıcı olarak yasaklandığını bildirmek için yazıyoruz. Bu kararı mesajınızdaki çevrimiçi etkinliğinize göre yaptık. Sony’nin, iştiraklerinin veya 3. taraf ortaklarının bir çalışanı, davranış kurallarına aykırıdır. Artık çevrimiçi çoklu oyuncu, PlayStation Store ve diğer ağ özelliklerine erişemeyeceksiniz. Hesabınız herhangi bir noktada yeniden açılmayacak. Bir hesabı çok ciddiye alma kararını alıyoruz ve bunu sadece moderatörlerimizden birinin durumu dikkatli bir şekilde analiz ettikten sonra yapıyoruz. Bu nedenle PlayStation Desteği, bu ılımlı kararı bozamaz. Saygılarımla, SIEE moderasyonu
Sony İnteraktif Eğlence.

Davranış Kuralları’na aykırı olsa da, Sony’nin bu şaka argümanlarından habersiz ve bu durumdan yola çıkarak şirketin bir mizah anlayışının olmaması gerçekten üzücü. Ama yine de, Sony’nin bunu nasıl yanlış yorumlayabildiğini görebiliyor ancak bu durumu ele almak için bir perma yasağı, biraz fazla mı olmuş ne?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Observation Epic Games Store’da %40 indirimli