Bitcoin

Bitcoin ile artık Japonya’da bir yapı satın alınabilir!

Cryptocurrency madenciliği bu günlerde, özellikle binlerce dolarlık bir değere sahip olan Bitcoin sayesinde çok fazla güven kazanıyor. Bu sayede artık Bitcoin ile Japonya’da bir yapı satın alınabiliyor.

Diğer ülkeler kriptokrasi ile ilgili geçen sene çok sıkı düzenlemelere sahipken Japonya, Bitcoin‘i resmen tanıdı. Ve o zamandan beri birçok şirket bu sanal para birimiyle Japonya’daki çalışanlara maaşlarını ödemeye başladı.

Bitcoin

Bitcoin ile artık Japonya’da bir yapı satın alınabilir!

Japonya’da artık bir ev satın almak için Bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Japon emlak şirketi Yitanz’ın sözcüsüne göre, şirket şu anda 6 milyon dolara eşdeğer 547 Bitcoin için Tokyo’da bir bina sattı.

Şirkete göre, sanal para birimini bir ödeme olarak kabul etmenin nedeni, bölgedeki Bitcoin yatırımcılarının gayrimenkul piyasasına doğru bir kayma yapmaya başlamış olması.

Bitcoin

Öyle görünüyor ki, Japonya’da giderek daha fazla şirket, bu para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte Cryptocurrency madenciliği, bilgisayar oyuncuları için problemlere neden oldu. Çünkü Cryptocurrency madencileri piyasadaki grafik kartında ciddi bir fiyat artışı nedeniyle GPU sıkıntısı olduğu için alabildikleri tüm GPU’ları satın alıyorlar.

Bitcoin

Bu, bilgisayar meraklıları ve oyuncularının yüksek fiyat nedeniyle yeni bir ekran kartı almaları zorlaştırıldı. Ancak Nvidia, satıcıların GPU’ları satma konusunda madencilere öncelik vermemelerini istedi.

Daha fazla haber için takipte kalın.

 

Daha Fazla İçerik
Crystalis
Crystalis, SNK’nın 40. Yıl dönümü koleksiyonunun odak noktası oldu