Bungie

Destiny oyununun geliştiricisi Bungie, Activision ile ortaklığına son verdi

Dün duyurulan açıklamaya göre Destiny oyunu geliştiricilerinden  Bungie ve Activision şirketleri ortaklıklarına son verdi.

Bungie, Activision ile ortaklığının sona erdiğini açıkladı. Destiny oyununun mevcut DLC planlarının hiçbiri değişmedi. Firma ayrıca Destiny‘nin yayın haklarını da Activision şirketinden aldıkları ve gelecek tarihlerde kendi oyunlarını kendilerinin yayımlayacağını söyledi.

Yapılan açıklamadan sonra Activision hisseleri yaklaşık olarak %7 değer kaybetti. Borsa kapalıyken hisse değerleri düştü.

Ayrıca bir önemli duyuru ise şöyle, firmanın resmi web sitesinde, iki şirketin ortaklık feshi açıklamasının yanı sıra bir blog yazısı  yayımlandı, şirketlerden yapılan açıklama şöyle:

“Bugün, Bungie‘nin Destiny imtiyazına ilişkin tüm yayın haklarını ve sorumluluklarını üstlenmeyi planladığını duyuruyoruz. İleriye dönük olarak, Bungie Destiny franchise‘a sahip olacak ve geliştirecek ve Activision sahip olunan IP ve diğer projelere odaklanacak. Bungie, Destiny imtiyazı için kesintisiz bir geçiş yapmaya kararlıdır ve dünyadaki Destiny oyuncuları topluluğu adına geçiş sırasında birlikte çalışmaya devam edecektir. ”Diyerek sözlerini noktaladı. Ayrıca firma;
“Topluluğumuzu neyin ötesinde yattığı konusunda heyecan verici duyurularla şaşırtmayı” beklediklerini ve potansiyel olarak Destiny 2 Forsaken‘a bir devamı veya genişlemeyi ifade etmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Bunun, Destiny‘nin ilerleyişi için PlayStation‘a özel içeriği nasıl etkileyebileceği de belli değil.
Destiny 2 için işler şimdilik değişmeyecek. Activision yaptığı açıklamayla oyunun Battle.net üzerinde kalacağını belirtti .Ama sonraki Destiny oyunları Battle.net üzerinde maalesef ki olmayacak.

2018 yılının Haziran ayında, firma, Çinli servis sağlayıcı NetEase ile ortaklık kurmayı planladığını açıkladı. Yapılan açıklamalara Bungie.net’ten bakabilirsiniz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed