O kadar oyuncunun hayalleri de çöpe atılmış oldu

Uzun zamandır çoğu oyuncu tarafından beklenilen Crackdown 3, 7 Kasım 2017 tarihinde oyun piyasasına sürülücekti. Ancak Microsoft oyunun bu tarihe yetişemiyeceği için oyunun çıkış tarihini bilinmeyen bir tarihe uzattı. Normalde 7 Kasım 2017 tarihinde çıkacak oyun Microsoft tarafından gelen bir açıklama ile 2018 yılının içerisinde geleceğini belirtti. Ama ümit ediyoruz ki 2018’in başlarında oyun piyasasında Crackdown 3’ü göreceğiz.

Geliştirici ekibinin biraz daha zamana ihtiyacı olması nedeniyle ertelendiği Microsoft tarafından bekleyenlerine duyuruldu. Oyunun ekibinden bir çalışan yaptığı açıklamada; “Birçok oyuncu gibi, bizler de Crackdown 3 için çok heyecanlıyız ve bu yüzden oyunun ertelenme haberini vermek benim için oldukça zor. Her neyse, bizim amacımız doğru oyunu, doğru zamanda, doğru kalite ile piyasaya sürmek. Oyun içerisindeki üç oyun modu arasındaki doğru dengeyi bulabilmek oldukça zor, bu yüzden de ekstra geliştirme sürecine ihtiyacımız var. Bu yüzden oyunumuz 2018 senesinin ilkbahar aylarında piyasaya sürülecek.” dedi

Microsoft eğer oyunu ilkbahar’a yetiştirebilirse bu zaman ki ilgiyi göreceğini sanmıyorum. İlkbahar ayına yetişmez ise oyunun gündemde olma şansı oldukça az. Tabii bunları ileriki zamanlarda Microsoft’tan gelecek açıklamalar ile göreceğiz.

Peki siz Crackdown 3’ün ertelenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?