90 bin kişi, CS:GO ticaret kurallarına karşı çıktı

90 bin kişi, CS:GO ticaret kurallarına karşı çıktı

Last updated:

Valve, CS:GO’ya yeni ticaret kuralları getiriyor.

Valve tarafından geliştirilen CS:GO, Counter Strike serisinin en bilinen ve günümüzde en çok oynanan oyunu. FPS oyunu denince akla ilk gelenlerin başında CS:GO olduğunu söylesek yanlış olmayız.

Yakın zamanda ise Valve, oyuna yeni ticaret kuralları ekledi.. Bu yeni kurallar ile birlikte artık takas yaptığınız her öğe, 7 gün boyunca kitlenecek, yani 7 gün o eşya kullanılamayacak. 7 gün sonrasında ise artık eşyanızı kullanabileceksiniz. Bu sebepten eşyanızı başka bir kullanıcıya ulaştırmanız artık daha karmaşık.

90 bin kişi, CS:GO ticaret kurallarına karşı çıktı

Valve, bunun amacının otomatik Steam hesaplarının üçüncü taraf hizmetleri tarafından çok sık olarak yapılan alım-satım işlemini durdurmak olduğunu şu açıklamasında belirtmişti:

Ne yazık ki, bu durum üçüncü taraf hizmetlerinden bazıları için sahtekarlık ve dolandırıcılık yapmada bir alışkanlık haline geldi. Oyunculardan farklı olarak, bu hizmetlerin dayanağı her bir öğeyi çok sık şekilde ticaret yapmaktan geçiyor. Aksine, belirli bir öğe, gerçek oyuncular arasında çoğu zaman haftada birden fazla kez geçmez.

Bu yeni kural, topluluk tarafından ve özellikle ticaret yapmayı çok seven oyuncular tarafından hiç iyi karşılanmadı. Kuralın kaldırılmasının gerektiğini belirten bir dilekçe, tam tamına 90 bin kişi tarafından imzalandı. Bu 90 bin kişi arasında profesyonel oyuncuların da olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca Twitter‘da bu hareketin dolandırıcılığı durdurmayacağını belirttiler.

Bu güncellemenin tek galibi Valve ve piyasanın bundan çıkaracağı paradır.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla haber için buraya, oyun incelemeleri için ise buraya tıklayın. Ayrıca Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…

Daha Fazla İçerik
Red Dead Redemption 2 modlarından biri sizi kuşa dönüştürüyor