CS:GO ticaret kurallarına karşı çıkan kişi sayısı artıyor

CS:GO ticaret kurallarına karşı çıkan kişi sayısı artıyor

Valve’nin CS:GO’ya getirdiği yeni ticaret kurallarına olan tepki çığ gibi büyüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde 90 bin kişi, CS:GO ticaret kurallarına karşı çıktı adında bir haber yapmıştık. Haberde yeni gelen ticaret kurallarının nelere yol açtığını, ne işe yaradığını, oyuncuların tepkisini ve Valve‘nin açıklamalarına yer vermiştik.

31 Mart günü yayımlanan haberimizden kısa bir süre sonra yeni gelişmeler oldu. Bunlardan ilki, bu yeni ticaret kurallarına karşı çıkan kişi sayısının 90 bin kişiden 115 bine yükselmesi. Gerçekten bunun çok ciddi bir rakam olduğunu görebiliyoruz ve kurallar değişmezse bu karşı çıkan sayısının en azından bir bölümünün oyunu bırakması gibi bir olay söz konusu olabilir.

CS:GO ticaret kurallarına karşı çıkan kişi sayısı artıyor

Valve, ek olarak yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

Steam Ticaret özelliği, insanların eşyaları birbirleriyle kolayca değiştirebilmesi için doğdu ve her gün, bu özelliği kullanan binlerce kişiyi görüyoruz. Son zamanlarda ise CS:GO‘da dolandırıcılığı azaltmak için bazı yollar aradık.

Biliyorsunuz, bu değişim takas gerçekleştikten sonra aldığınız eşyayı 7 gün boyunca kitliyordu. 7 günlük soğuma süresinin ardından eşya kullanılabilir hâle geliyordu. Fakat bu kural yüzünden oyuncular daha fazla beklemek zorunda kalacak, takası çok seven oyuncular için bu durum bir kabustan farksız. Valve ise bunu oyuncuları taklit eden otomatik Steam hesaplarını engellemek için yaptığını söylüyor.

Bütün topluluğumuz, ticaret kurallarının kaldırılmasını istiyor. Bu durum için imzalanan dilekçede sahte hesapların bulunduğunu iddia edemeyz fakat dilekçe, 115 bin kişi tarafından imzalanmış. Dilekçeye göre bu yeni güncelleme ve kurallar, ticaret etkileşimini ortadan kaldırıyor.

Bugünkü değişimin bazı oyuncular için de yıkıcı olabileceğinin farkındayız. Zaman geçtikçe işlem politikalarını değerlendirmeye devam edeceğiz…

Daha fazla haber için buraya, oyun incelemeleri için ise buraya tıklayın. Ayrıca Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…