cyberpunk-2077

Cyberpunk 2077’nin herkese açık demosu iptal edildi

Sadece Influencerlar özel erişime sahip olacak

Last updated:

Uzun bir süredir dört gözle beklediğimiz Cyberpunk 2077, E3 2019’da en çok ilgi duyulacak oyunlardan biri hiç şüphesiz ki. Fakat, oyuncuların büyük bir kısmının iple çektiği o herkese açık demo olayı konusunda sizleri üzecek bir haberimiz var: E3 2019’da halka açık demosu beklenen Cyberpunk 2077‘nin demosu ne yazık ki herkese açık olmayacak.

CD Projekt RED, önümüzdeki ay E3 2019’da gösterilecek olan oyuna dair yepyeni bir fragman yayımladı. Ancak, nihayetinde söz verilen “herkese açık” demosu, düşündüğümüz kadar herkese açık olmayacak. Nasıl yani?

Cyberpunk 2077 demosu nasıl olacak?

Resmi Cyberpunk Discord ve CD Projekt RED’in haberine göre, E3 2019 için planlanan iki demo mevcut

Bu arada, ikinci demo halka açık olacak, ancak yalnızca E3 katılımcıları buna erişebilecek. Bu demo, çevrimiçi olarak yüklenmeyecek veya çevrimiçi olarak aktarılmayacak. Cyberpunk 2077 subreddit moderatör “ShPh”, bunun hem topluluk hem de kendileri için en iyi karar olduğunu belirtti.

Bahsettiğim en önemli noktalardan biri, oyun demosundaki her sahneyi ayıran insanlardı. Geçen yıl CDPR, demoyu yalnızca E3 ve Gamescom’da özel olarak gösterdi. Bu yıl genel halkın gösteriyi izlemesine izin veriyorlar, ancak yükleme sırasında kendinden emin olmadıklarından birinin, geçen sefer olduğu gibi ayrı seçilmesini istemedikleri açık.

Son Cyberpunk 2077 demosu vokal azınlık tarafından eleştirildi, ancak hayran kitlesinin çoğunluğu CD Projekt RED’in bizlere sunduğu şeyi sevdi. Pazarlama ekibinin, geliştiricilerin kendi ürünlerine pek güvenmediğini gösteren bir sesli azınlığın geri bildirimlerine dayanarak kararlar aldığı görülüyor.

cyberpunk-2077

Bu hamle Cyberpunk 2077 için iyi bir işaret yok ve birçoğu oyunun gerçekte olması gereken tek şey olup olmadığını sorguluyor mu? Reddit’e bir bakış , E3 2019’da topluluğun uygun bir “kamu demosu” olmayışı hakkında nasıl hissettiğini anlatıyor .

Influencerlar, YouTube kanallarında veya internet sitelerinde oyunla ilgili içerikler üretecek ve oyun hakkında konuşacaklar. Influencerlar, topluluk ile CD Projekt RED arasında orta adam olarak görev yapacak. Kayıt, akış ve yüklemeye izin ne yazıktır ki verilmiyor.

CD Projekt RED’in kaliteli oyunlar sunma geçmişi var ve çok fazla korku (öyleyse) ve gizlilik anlam ifade etmiyor. Cyberpunk 2077 için geliştiricilerin daha fazla zamana ihtiyacı var. Asıl ilginç olan şey ise Cyberpunk 2077’nin ne açık ne de kapalı betasının olmayacağı.

Cyberpunk 2077, PS4, Xbox One ve PC’de “ne zaman hazır olursa” çıkacak. Ayrıca, oyunun mod desteği de olacak, ancak geliştiricilerin şu anda bununla ilgili açıklama yapma planı bulunmuyor.

:: Cyberpunk 2077 için söylenen “herkese açık” demonun olmayacağı konusunda sizlerin düşünceleri neler?
Daha Fazla İçerik
Destiny 2 "The Last Word" fragmanı
Bungie tarafından, Destiny 2 “The Last Word” fragmanı yayımlandı