Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunu, yaratıcı yönetmenini kaybetti

The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 oyunlarının yaratıcı yönetmeni olan Sebastian Stepien, CD Projekt Red’den ayrıldı.

Çıkışı beklenen oyunların başında gelebilecek olan Cyberpunk 2077 oyunu, görünüşe göre yaratıcı yönetmenini kaybetti.

Geçtiğimiz saatlerde CD Projekt Red şirketinin yaratıcı yönetmeni olan Sebastian Stepien, görevinden ayrıldığını ve artık Blizzard’ın California şubesinde çalışacağını açıkladı.

Stepien, Konrad Tomaskiewicz ve Mateusz Kanik ile beraber The Witcher 3 oyunu için çok güzel çalışmalara imza atmıştı. 2006 yılından itibaren CD Projekt Red şirketinde çalışan Stepien, artık Blizzard şirketi için çalışacağını LinkedIn hesabından takipçilerine aktardı.

Halbuki böylesine sevilen bir oyunun yaratıcı yönetmeninin bir anda değişmesi, oyun içerisinde umarız ki bir eksiklik ortaya koymaz. Eğer olur da gerek hikaye olsun gerek ekibin performansı olsun ortaya bir sorun çıkarsa, oyunun itibari zedelenebilir.

Ancak ortada şöyle bir sorun var ki Cyberpunk 2077 gibi merakla beklenen oyunlardan birinin projesini böyle yarım bırakıp neden gitti?

Yani bize kalırsa E3 konferansında bu kadar detaylı açıkladıkları bir oyuna böyle ilgi kazandırdıktan sonra böylesine bir problemin ortaya çıkması açıkçası bizi kuşkulandırmadı değil.

Şu anda tüm gözler Blizzard firmasına çevrilmiş durumda, sorun o ki Stepien, acaba Blizzard firmasına yeterlilik gösterebilecek mi?

Cyberpunk 2077 için bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak oyunun PlayStation 4, PC, Xbox One platformları için çıkış yapacağı biliniyor. Siz de oyunu almak istiyorsanız, oyun ön sipariş için mevcut.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri haberdar edeceğiz lütfen beklemede kalın.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
PC Building Simulator
PC Building Simulator artık konsollar üzerinden oynanabiliyor