18 Ağustos 2017 tarihinde kapalı beta olarak sunulacak olan Dauntless oyununun PC sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı. Oyunun sistem gereksinimlerini şöyle bir göz gezdirdiğimizde oyunu çoğu bilgisayarın kaldıracağı düşüncesindeyiz. Yani oyun, ahım şahım bir bilgisayar istemiyor sizden.
Dauntless oyunu hakkında sizlere 2-3 saat içerisinde bolca bilgi vereceğimizi de sistem gereksinimlerine geçmeden belirtelim. İsterseniz daha fazla bekletmeden oyunun sistem gereksinimlerine geçelim.

Dauntless Sistem Gereksinimleri

İlk olarak oyunun minimum sistem gereksinimlerini ele alalım. Oyun, minimum olarak DX 11 destekleyen Nvidia Geforce GTX 660 Ti veya bu ekran kartına eşdeğer bir ekran kartı istiyor. Ekran kartının yanı sıra, işlemci olarak Intel’in i,5 Sandy Bridge işlemcisini isteyen oyun 4 GB RAM ve en az Windows 7 işletim sistemi istiyor.


Oyunun önerilern sistem gereksinimlerine göz atacak olursak oyun, GTX 970 veya eşdeğer bir ekran kartı istiyor. EKran kartının yanı sıra Intel i7 Haswell işlemci isteyen oyun, 8 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemi istiyor. Yani sistem gereksinimlerini liste haline getirecek olursak;

Dauntless Minimum Sistem Gereksinimleri

OS: Windows 7 32-bit
CPU: i5 Sandybridge
RAM: 4GB System Memory
GPU: Nvidia GeForce GTX 660Ti
DX: DirectX 11

Dauntless Minimum Sistem Gereksinimleri

OS: Windows 7 64-bit
CPU: i7 Haswell
RAM: 8 GB System Memory
GPU RAM: 4 GB Video Memory
GPU: Nvidia GeForce GTX 970
DX: DirectX 11

Tüm bunların yanı sıra Tekken 7, 1.66 Milyon Adet Sattı yazımıza, Battlefield 5 Duyuruldu! yazımıza, PUBG Erken Erişim 20. Hafta Güncelleme Notları yazımıza ve Beat Cop İnceleme yazımıza göz atmayı unutmayın. Oyunpat ekibi olarak sizlere en güncel oyun haberlerini sunmaya çalışıyoruz.

Oyunun sistem gereksinimleri siz nasıl buldunuz?