Death Stranding, PS4’e özel olmayacak

Oyun, PlayStation'ın resmi sayfasındaki Exclusive bölümünden kaldırıldı

Last updated:

Eagle-eyed Playstation hayranları birdenbire, Death Stranding’in PlayStation 4’e özel olmayacağını resmi PlayStation sitesinden fark etmiş olabilirler. Fakat endişelenmeyin. Bu durum, oyunun birdenbire Epic Store’a veya buna benzer bir platforma gittiği anlamına gelmiyor. Ancak oyun PC platformu için de piyasaya sürülebilir.

Birkaç yıl önce, Hideo Kojima, Konami’den ayrıldıktan sonra Sony ile bir araya geldiğinde, Death Stranding’in yalnızca PlayStation 4’e değil, PC’ye de çıkacağını açıkladı. O zamandan beri oyun esas olarak PlayStation 4’e özel olarak pazarlandı. Yani, oyun PlayStation için özel bir oyun olacağı şeklinde pazarlandı.

Death Stranding’in bir PC sürümü başlangıçta pazarlanırken, oyunun PlayStation 4 versiyonunun yayınlanmasından sonra oyunun PC versiyonunun uzun süre çıkmayacağına dair birkaç ifade vardı. Yani, oyun ilk olarak PlayStation 4’e çıkacaktı ve ardından PC için çalışmalara başlanacaktı.

Death Stranding’in bu yıl 8 Kasım’daki PlayStation 4’te yayınlanmasına karar verildiğinden, bu haber en azından doğru görünüyor. Bu durumun geç yaşanması, muhtemelen oyunun PC sürümünü uzun bir süre göremeyeceğimiz anlamına gelmekte.

Bununla birlikte, Death Stranding PlayStation 4 ayrıcalığı kaldırılmış olsa bile, bu aslında bir PC sürümü olacağı anlamına da gelmiyor bir bakıma. Tüm detaylar için 2 hafta içinde gerçekleşecek olan Gamescom’u beklememiz gerekiyor.

Death Stranding’in çıkmasına sadece üç ay kadar bir süre kaldı. Oyun, 8 Kasım 2019’da piyasaya sürülecek ve sadece PlayStation 4 için değil, diğer platformlar için de piyasaya sürülmesi muhtemel.

:: Sizce, Death Stranding PS4 dışında diğer hangi platformlarda piyasaya sürülecek?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Marvel Games
Spider-Man oyununda Sam Raimi kostümü artık ücretsiz