Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 oyunu, toplamda 15 saatlik bir oynanışa sahip olacak

Devil May Cry gibi aksiyon oyunları, uzun süredir piyasada fazla görülmüyordu bu türdeki oyunların çoğu, oyun süresinde 8-12 saat arası ortalama bir oynanışa sahipti. Ancak beklenenin üstünde gelişmeler sonucunda Devil May Cry 5 oyununun yapımcısından beklenmeyen açıklamalar geldi!

Geçenlerde Seul’de (ve GameShot tarafından yazılan) Q & A oturumu sırasında, Devil May Cry 5 direktörü Hideaki Itsuno’ya, oyunun bu sefer ne kadar süreceği sorulmuştu. Itsuno-san, oyuna başladıktan sonra bitirmenin toplamda 15 saat gibi neredeyse bir günün üçte ikisini alabilecek bir zaman dilimi olduğunu belirtti. Tabi ki sizde köşe bucak gezmeden, oyunun tadını çıkarmadan bitirmeyenlerden biriyseniz, zaten bu saat diliminin dışında kalacağınıza şüphemiz yok.

Eğer bu gerçekten doğru bir tahminse, en azından How Long to Beat’in web sitesindeki rakamlara dayanarak, diğer oyunların ortalama çalışma süreleriyle kıyaslandığında, Devil May Cry franchise sürümünde ki en uzun oyun olacak gibi görünüyor.
Diğer Devil May Cry 5 haberlerinde, Capcom dün PS4 ve Xbox One platformlarında gelecek ay oyuna yeni bir demo ekleneceğini açıkladı!
Bu demo, Capcom  geçen ay piyasaya sürüldüğünden farklı olacak ve yalnızca Xbox One platformlarında oynanabilecek. Ayrıca oyunun çıkış tarihini bilmeyenler için oyun; 8 Mart 2019 tarihinde çıkış yapacak. Oyun çıkış yapmadan önce Amazon‘dan oyunu satın alabilirsiniz.