Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ, hiçbir açıklama yapmadan turnuvalardan çekiliyor

Dragon Ball FighterZ, EVO Japan’dan çekilmişti ve şimdi de Anime Ascension’dan da çekildi ve hayranlarına Toei animasyonunun bununla bir ilgisi olup olmadığını açıklamayarak merakta bıraktı.

Bu yılın hit dövüş oyunu olan Dragon Ball FighterZ, yakın zamanda eSports dünyasında bazı sorunlarla karşılaşıyor. Evo Japan ve Anime Ascension gibi bilinen turnuvalarda bulunmuyor ve nedenini bildirmediği için merakta bırakıyor.

Pek çok oyuncu, bunun Dragon Ball’da lisans sahibi olan Toei tarafından olduğunu söylüyor. Toei’nin ne kadar koruyucu olduğunu bilmeyenler için, şirket bir zamanlar Japonya Büyükelçiliği’nin Meksika Hükümeti’ne, Dragon Ball Super’in yasadışı bir şekilde yayınlanmasının önlemek için bir not yazdı. Bu yüzden Toei’nin resmi olmayan Dragon Ball FighterZ turnuvalarına IP’lerini korumak için ara vermesi olasılığı bulunuyor.

İlginç olan durum, bunların tamamının Bandai Namco’nun resmi dövüş oyunu için olan turunun yani Dragon Ball FighterZ Dünya Turu’nun tam ortasında olması. Bu turnuva serisine katılmak için Dragon Ball’ı kazanmanız gerektiğinden dolayı bir hayli yorucu oluyor. Oyuncu Kazunoko’nun biraz beklemesi ve yedi kişiden dördünü alması iyi olurdu. Kazunoko, bazı oyuncuların finalleri doldurmalarını sağlamak için aynı anda dört farklı eleme turnuvasına katıldı.

Turnuvaların dışarıya kapatılması, Dragon Ball FighterZ’nin ne kadar rekabetçi bir sahneye sahip olacağını merak ediyor. Ve Arc System Works ile birlikte Granblue Fantasy Versus ve Kill la Kill The Games: IF on the Horizon; Acaba rakipler nimbusu geçip başka bir anime savaşçısı seçecekler mi?

Dragon Ball FighterZ hala Cambo Breaker’da bir etkinlik adı altında listeleniyor, ancak bu turnuvanın aynı kaderi takip edip etmediğini görmek zorundayız. Dragon Ball FighterZ şu anda Nintendo Switch, PC, PS4 ve Xbox One’da oynanabilir.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Avengers
Square Enix Geliştiricileri, Avengers için doğru zamanı bekliyor