Ekim 2017’de bizleri hangi oyunlar bekliyor?

Last updated:

Ekim ayında oyuncuları mükemmel oyunlar bekliyor. Yepyeni oyunlar, serilerin yeni sürümleri Ekim ayında bizler ile olacak.

Her yıl olduğu gibi gelecek senenin oyunları genellikle Ekim aylarında ortaya çıkar. Oyuncuları Ekim ayında, yarış, macera, aksiyon ve daha fazlası bekliyor olacak. Ayrıca listemizde bu yıl ilk olan oyunlarda bulunmaktadır. 5’e yakın farklı platformlarda oyunlar mevcut. Önemli olarak şunu belirtmeliyiz ki; tarihler tüm uluslar içindir. Türkiye tarihlerinde değişiklikler olabilir.

3 EKİM

Ekim ayının ilk günlerinde bize Forza Motorsport 7 merhaba diyecek. Ön siparişlerin ardından oyun 3 Ekim’de erişime açılacaktır. Windows PC ve Xbox One platformlarında yerini alacak.

[nlog_text_box layout=”horizontal”]

Şuana kadar yapılmış en iyi video oyunu ve en iyi yarış simülasyonu Forza Motorsport 7 karşınızda! Turn 10 Studios karşımıza Forza 7’yi getiriyor.

[nlog_button text=”İLGİLİ YAZI” url=”https://oyunpat.com/forza-motorsport-7-inceleme/” fill=”true” color=”#141414″]

[/nlog_text_box]

6 EKİM

2017 yılı itibarı ile çıkan Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy, normalde mobil oyundur. Ama 6 Ekim itibarı ile Nintendo 3DS platformuna gelecek.

Aslında 2003 yapımlı bir oyun olan Mario & Luigi: Superstar Saga kaldırılmasının ardından geliştirilip aramıza tekrar Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions ismi ile Nintendo 3DS üzerinden gelecek.

10 EKİM

İlk olarak 30 Eylül 2014 tarihinde Shadow of Mordor oyunu ile 2014 yılında dikkat çeken oyunlardan birisiydi. Bu sene Ekim’de de Middle-Earth serisinin Shadow of War oyunu geliyor. Oynanabilir platformlara bakıldığında; PlayStation 4, Xbox One ve Windows PC görüyoruz.

13 EKİM:

The Evil Within 2 (PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One) – Oyun, büyük oranda korkunç yaratıklar tarafından doldurulan STEM dünyası olarak adlandırılan bir başka boyutta gerçekleşecek. Tanıtım videosunda yapılan açıklamalara göre, Valentini STEM dünyasının insan canavarlarından biri. Video, Valentini’yi morg benzeri karanlık odada tüyler ürpertici fotoğraflarla ve kopmuş uzuvlarla çevrelediğini gösteriyor. Gerçekten heyecanla bekliyoruz.

17 EKİM:

Gran Turismo Sport (PlayStation 4) – Gran Turismo Sport , ünlü yarış serisinde PS4’te ilk görülen oyundur. Son oyun olan Gran Turismo 6, 2013 yılında PlayStation 3’te çıktı. Bir beta, bir yıl önce sunulacaktı, ancak iptal edildi . Sony ayrıca oyunun lansmanını 15 Kasım 2016’dan 2017 Ekim’e erteledi.

20 EKİM:

Fire Emblem Warriors (Nintendo 3DS ve Nintendo Switch) – Fire Emblem Warriors , oyuncuların Marth, Xander ve Corrin gibi hayranlıkla en sevdikleri karakterleri kontrol etmelerine izin verirken, oldukça yoğun kesmek ve eğik savaşlara girerler. Nintendo’nun Treehouse canlı akışı sırasında, yayıncı yaklaşık 30 dakikalık oyunun oynanışını gösterdi. O zaman, çoğunlukla oyuncuların bulacağı farklı savaş senaryolarına odaklanıldı ancak oyunun hikayesinden neler bekleyebileceğine dair birkaç ipucu vardı. Video, Fire Emblem Heroes’da kısa süre önce sunulan Chrom ve Tiki’nin bu yıl amiibo figürleri olarak satışa sunulacağı duyurusu ile sonuçlandı.

Syberia 3 (Nintendo Switch) -Microïds’un beğenilen gerçeküstü steampunk macera oyunu serisinin üçüncü girişi olan Syberia 3 , ilk iki oyun yazarı Benoît Sokal’ı geri getiriyor. Syberia serisi, orijinal Syberia’nın PC’de 2002’de piyasaya sürülmesi ile başladı ve seri bir sonraki oyun ile devam etti, Syberia 2 daha sonra PlayStation 2 ve Xbox’da yayınlandı. Oyunlar Amerikan avukat Kate Walker’ın maceralarını bizlere yaşatıyor. Oyuncak fabrikasını satın almak için Fransa’nın dağlık bölgelerinde bir köye gidiyor ancak doğru sahibi bulmak için yaptığı arayış onu orta ve doğu Avrupa’da ve sonunda Rusya’daki Syberia topraklarında götürüyor. Yünlü mamut türlerinin geride kalan kalıntılarını içeriyor.

24 EKİM:

Destiny 2 (Windows PC) – Destiny 2 nihayetinde selefinin tüm vaatlerini yerine getiriyor ve oyunu 24 Ekim’de bizlerle resmi olarak buluşturacak. Fazla söze gerek yok sanırsam.

27 EKİM:

Assassin’s Creed: Origins (PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One) – Assassin’s Creed serisinin  en yeni oyunu:Assassin’s Creed Origins. Bizleri tarihin eski zamanlarına götürecek olan oyun ile ilgili beklentilerimiz oldukça yüksek. Bunu baştan söyleyelim. Geçtiğimiz günlerde de oyuna dair yeni bir fragman videosu yayınlandı. Hemen buradan ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlar haricinde eğer PlayStation Plus üyeliğine sahipseniz Ekim ayı için “Ekim 2017 ücretsiz PlayStation Plus oyunları yayınlandı!” haberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Ekim ayında Xbox Game Pass’e de 7 oyun eklendi. Eklenen bu oyunları merak ediyorsanız “Ekim ayında Xbox Game Pass’e 7 oyun geliyor!” haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Ayrıca RPG hayranları için de bir müjdemiz var. Skyrim’e hayatta kalma modu ekleneceği açıklandı. “The Elder Scrolls V: Skyrim hayatta kalma modu duyuruldu!” yazımızdan ilgili detayları öğrenebilirsiniz.
Son olarak TwitterFacebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Daha Fazla İçerik
Farming Simulator 19
Farming Simulator 19 için bir eSpor ligi kuruluyor