The Elder Scrolls V

The Elder Scrolls V: Skyrim hayatta kalma modu duyuruldu!

Last updated:

The Elder Scrolls V: Skyrim, oyunculara çok daha gerçekçi bir hava katmak adına sizi sıcaklık, açlık, yorgunluk, hastalık ve daha fazlası ile baş başa bırakacak!

The Elder Scrolls V: Skyrim, şüphesiz ki en iyi RPG oyunları arasında yer alıyor ve çıkmasından zaman geçmesine rağmen hala gündemde olan bir oyun. Nintendo’nun en son konsolunda oynanacak yeni oyun konsolunda veya oyunun güncellemelerinin bitmeyen dalgaları olsun, Skyrim, oyuncuların zihinlerinde her yerde taze kalmayı başardı. Oyun için en son güncelleme dün açıklandı ve oyuncuların sıcaklığını, yorgunluğunu, açlığını, hastalığını, rahatsızlığını ve hızlı seyahat ve sağlık yenilenmesinin yokluğuna odaklanmalarını zorlayan ünlü RPG’yi daha da zorlaştırmak istiyor. Zorlu eklemelerin tam listesini ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

The Elder Scrolls V

Skyrim Special Edition’ın yeni güncellemesi Steam’de beta testi için hazır durumda ve sadece oyuncuların oy kullanmasını gerektiriyor. Xbox One ve Playstation oyuncuları önümüzdeki ayın başlarında Survival Modunun zorluklarıyla yüzleşebilecek.

İlginçtir ki, güncelleme, Survival Modunun başlatılmasından bir hafta sonra PC ve konsol oyuncuları için ücretsiz olacağını, ancak bundan sonra ne olacağı belli değil. Bethesda oyununun hardcore moda sahip olduğu ilk kez değil, Fallout: New Vegas’ın Hardcore Modu benim için en sevdiğim şey.


Açlık:

Açlık, gerçek hayatla aynı şekilde başlayacaktır. Bir süre yemek yemediğinizde acıkırsınız. Buradaki açlık, toplam kalıcılığınızı ve silah kullanma becerinizi de etkiler. Gıdayı doğru şekilde pişirme, pişmemiş yemeklerden daha fazla sağlık sağlayacak ve pişmemiş yemekler hastalık ve gıda zehirlenmesine neden olabilir.

Yorgunluk:

Yorulma, uykudan kaçınan maceracıları etkiliyor. Zamanla, yorgunluk mevcut magikayı azaltmaya ve iksirlerin ve mukavemetin yeniden etkinleşmesini azaltmaya başlayacak. Dışarıda yatmak iyi dinlenmiş bonus vermez.

Soğuk:

Skyrim her zaman yaşamak için soğuk bir yere benziyordu ve şimdi de öyle hissediliyor. Soğuk algınlığı hem sağlığınızı hem de hareket hızınızı azaltacak, hem kilitleri hem de cepleri seçebileceksiniz. Soğukta fazla uzun süre kalırsan ölürsün. Yangın, sıcak çorba veya daha sıcak yerler ile sıcak kalabilirsiniz. Sıcaklık aynı zamanda bazı zırhlar ve giysiler tarafından sağlanacaktır.

Dondurucu Suyu:

Suyun dondurulması sağlığınıza büyük zarar verebilir ve çok uzun süre dalabilir, ölüme neden olabilir. Alev Paçavra veya Dunmer Ancestor’un gazap yeteneği, bir süre soğuk suya karşı bağışık olmanızı sağlayabilir.

Hızlı yolculuk:

Evet, bu olmuyor. Her yere at sırtında ya da yürüyerek gitmek zorundasınız, bu yüzden her yere girmeden önce tüm macera turn-uplarınızı yığınladığınızdan emin olun. Ayrıca geçerli olmaya devam eder arabaları veya tekneler ama soğuk, açlık ve yorgunluk dahil oyun, diğer efektler kullanabilir.

Sağlık Rejenerasyonu:

Sağlığı yenileyemezsin. Kırmızı çubuğu tekrar elde etmek için iksirlere, restorasyon büyülerine ve yiyeceklere güvenmek zorundasınız.

Tesviye:

Artık bunu hareket halindeyken yapamazsınız. Düzeyi artırmak için, oyuncunun bir yatakta uyuması gerekir.

Taşıma Ağırlığı:

Mümkün olduğu kadarını taşıyamazsın. Denemeye devam ederseniz çok fazla yorulmaya başlarsınız. Ne yazık ki, oklar ve kilitler şimdi kilo alırlar.

Hastalık:

Her şeyden ayrı olarak, artık gezinen hayvanların taşıdığı hastalıklarla ilgili endişelenmenizin yanı sıra, eti yemeden önce et pişirmeyi de ihmal etmeyin. Hastalık ilerleyebilir ve zaman içerisinde gelişebilir.

Türbeler:

Bu hiçbir yardımseverlik değil. Tapınaklar hastalıkları iyileştirmek için altın teklifleri gerektirir, ancak evinizde ücretsiz bir tane hazırlayabilirsiniz.

Perks ve Daimi Taşlar:

Extra Pocket dikmek ve kazık taşı daha önce olduğu gibi yarısı kadar etkili ve yalnızca 50 ilave taşıma ağırlığı sağlıyor.

Vampirler ve Kurtadamlar:

Yiyecek biterse ve bu kana susamış yaratıklardan biri olursa, et seçebilirsiniz. Bununla birlikte, sonuçta çok soğuk ve yavaşlayacaksınız.


The Elder Scrolls V: Skyrim , 17 Kasım’da Switch’e geliyor.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
En iyi 3 piksel grafikli oyun
En iyi 3 piksel grafik oyun