Electronic Arts, Ninja’ya 1 milyon dolar ödeme yaptı

Last updated:

Reuters’in kaynaklarına göre; Electronic Arts, herkesin Fortnite yayınları ile bildiği & tanıdığı Tyler “Ninja” Blevins‘e Apex Legends‘ı oynadığı ve tanıttığı için 1 milyon dolar ödedi.

Son iki yıldır bir kayanın altında falan yaşamıyorsanız , Ninja‘yı zaten biliyorsunuzdur. Tyler Blevins, AKA Ninja, Twitch’te 13 milyondan fazla takipçisi olan bir oyuncu ve yayıncıdır. Tabii birçoğumuz Ninja‘yı Fortnite yayınları ile tanımış olabilir -ki gerçekten ünlü bir Fortnite oyuncusu kendisi. Sadece Twitch’te 13.6 milyondan fazla takipçisi ve 4 milyondan fazla Twitter takipçisine sahip olan Tyler Blevins, oyun piyasasında önemli bir konumda. Hal böyle olunca da kendisinin yaptığı yayınlarda oynadığı oyunlar da tek bir yayınla bile çok büyük kitlelere ulaşabiliyor.

[jnews_block_38 number_post=”1″ include_post=”9914″]

Ninja, 5 Şubat 2019’da ilk kez yayınında Apex Legends‘ı oynadı. Ayrıca, ilk yayında oyun hakkında bir tweet attı. Hem Ninja‘nın canlı yayını hem de sosyal medya tanıtımlarının birleşimi, Apex Legends‘ın piyasaya sunulduğundan bu yana oyuncu tabanında büyük bir artış yaşandı. Oyunun başlamasından önce oyunun ilk pazarlaması yoktu fakat Ninja ile gerçekten çok büyük bir kitleye ulaşmıştı.

EA temsilcilerinden ya da Ninja’dan resmi bir açıklama gelmedi. Her iki taraf da konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ninja’nın Fortnite’daki normal görünümleri ve yayından elde ettiği aylık kazançlar hakkında oldukça fazla internet spekülasyonu var. Ancak, rapor edilen kaynak miktarı spekülasyondan çok daha fazla.

Apex Legends, Battle Royale piyasasının yeni hakimi mi?

Bu yıl, Apex Legends’ın Battle Royale piyasasına tamamen egemen olduğunu gördük. Oyunun 30 günden daha az bir sürede 50 milyonluk bir oyuncu sayısına ulaştı. Bu, yaklaşık 100 gün süren ve 45 milyon oyuncuya ulaşan “Fortnite” dan çok daha büyük bir rakam. Apex Legends, 200 milyondan fazla oyuncuya sahip ve bu sayı her geçen gün artıyor. Belkide biz bu haberi yazarken bile on binlerce insan oyuna kayıt olmuştur. Her neyse, Ninja’nın Apex Legends‘ı favori Battle Royale oyunu yapmasında büyük bir rol oynadığı açık. Ama bunun değeri 1 milyon dolar mı? İşte bu tartışılır.

Apex Legends

Apex Legends, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için Respawn Entertainment tarafından piyasaya sürülen bir Battle Royale oyunudur. Tamamen ücretsiz olan Apex Legends, meşhur Call of Duty serisinin ilk oyunlarını geliştiren kişilerce geliştirilmiştir.

:: Sizce Ninja’nın yayınlarında Apex Legends’ı oynaması ve sosyal medyada bu oyun ile ilgili yaptığı tanıtımların değeri 1 milyon eder mi? Electronic Arts’ın Ninja’ya 1 milyon ödemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Daha Fazla İçerik
Need for Speed: Heat ne kadar olacak?