En iyi 3 piksel grafikli oyun
En iyi 3 piksel grafikli oyun

En iyi 3 piksel grafik oyun

Last updated:

Piksel oyunlar son birkaç ayda daha fazla ciddiye alınıyorlar. Hatta Celeste gibi bir piksel oyunun birçok ödül alması da bunun kanıtı diyebiliriz. Piksel grafik oyunlar harikadır. Grafiğe ayrılan iş gücü piksel oyunlarda daha azdır ve bu da diğer etkenlerin gelişmesine olanak sağlar. Mesela hikaye anlatımı, sesler ve etkileyici müzikler. Ne dersiniz?

Oyunpat olarak aylar önce size mutlaka denemeniz gerektiğinizi söylediğimiz 5 piksel grafik oyunu listelemiştik. Bu yeni listemizi de onun bir devamı gibi düşünebilirsiniz. O hâlde ne bekliyoruz? Hadi en iyi 3 piksel grafik oyunu görelim!

En iyi 3 piksel grafik oyun

En iyi 3 piksel grafik oyun
En iyi 3 piksel grafik oyun

1. Kingdom: Two Crowns

Thomas van den Berg tarafından geliştirilen ve Raw Fury tarafından yayıncılığı üstlenilen Kingdom serisinin en yeni ve en gelişmiş oyunu Kingdom: Two Crowns, serinin bu oyununda birçok yeni özellikle karşımıza çıktı. 11 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürülen oyun, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows ve son olarak da Mac OS platformları için oynanılabilir durumdadır.

Serinin bu oyununda, birçok yeni binek, yeni mekanikleri, yeni yapıtlar, yeni konsept adalar ve en önemlisi co-op oynama özelliği getirildi. Oyunun Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz.

En iyi 3 piksel grafik oyun
En iyi 3 piksel grafik oyun

2. Punch Club

Lazy Bear Games tarafından geliştirilen ve yayıncılığı yapılan Punch Club, 8 Ocak 2016 tarihinde piyasaya sürülen bir oyun. Android, Nintendo Switch, iOS, PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One, Linux, Nintendo 3DS ve Mac OS platformlarında oynanılabilir durumda olan bu oyun, gerek Fight Club, gerek diğer dizi ve filmlerden, gerekse diğer birçok oyuna gönderme yapıyor.

Dövüşçü olan babamız daha biz çocukken öldürülüyor. Biz de usta bir dövüşçü olmaya çalışıp, babamızın intikamını almaya çalışırken işler ilginçleşiyor ve “Vay be!” dedirtecek noktalara geliyor. Oyunun Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz.

En iyi 3 piksel grafik oyun
En iyi 3 piksel grafik oyun

3. Finding Paradise

To The Moon oyununun geliştiricilerinin elinden çıkan Finding Paradise, 14 Aralık 2017 tarihinde piyasaya sürüldü. Microsoft Windows, macOS, Linux ve Mac OS platformları için oynanılabilir durumda olan oyun, temel konu bakımından To The Moon ile aynıymış gibi gözüküyor ancak olaylar ilerledikçe işler tuhaflaşmaya başlıyor.

To The Moon oynayan herkese tavsiye ettiğimiz Finding Paradise, yine sizi önceki oyun gibi etkileyecek, içinizi ısıtacak, zaman zaman göz yaşı döktürecek, zaman zaman tebessüm ettirecek bir oyun. Oyunun Steam sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Evet bizden şimdilik bu kadar. İleride daha fazla liste ve daha piksel grafik oyun ile karşınızda olacağız efendim, kendinize iyi bakın! Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın! Ayrıca tüm listelerimize de şuradan ulaşabilirsiniz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Tom Clancy's The Division 2
Ubisoft, The Division 2 oyununun sistem gereksinimlerini açıkladı