Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Last updated:

Peki en iyi piksel oyun hangisi?

Piksel oyun denilince akla grafik bakımından çok bir şey vaad etmeyen oyunlar geliyor fakat bu yanlış. Bazı oyunlar var ki ağzımızı açık bırakacak cinsten. Bugün sizlere mutlaka oynamanız gerektiğinizi düşündüğümüz 5 piksel oyunu sıraladık.

Bu sıralamanın tamamen kendi fikirlerimce olduğunu ve hikayeden tutun müziklere kadar birçok etkeni de göz önüne alarak sıraladığımızı belirtelim. Ama asla unutmayın ki hepsi harikalar ve mutlaka denemeniz gerekiyor. O halde başlayalım!!

5. Stardew Valley

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Stardew Valley, Eric “ConcornedApe” Barone tarafından geliştirilen ve Chucklefish tarafından yayımlanan bir tarım simülasyonu oyunudur. Oyunda size miras kalan çiftliğinizi büyütmek için çabalıyorsunuz. Ayrıca oyuncuların konuşabileceği uygulamalar gibi oyun ögeleri ve diğer NPC’lerle evlenmek gibi birçok şey yapabiliyoruz.

4. Kingdom: New Lands

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Kingdom: New Lands, Thomas van den Berg tarafından geliştirilen ve Raw Fury tarafından yayımlanan bir strateji/simülasyon oyunudur. Oyunda kral veya kraliçe olarak sıfırdan bir krallık kurmaya çalışıyoruz. Bağımsız köylüleri krallığımızda görevlendiriyor ve geceleri gelen tacımızı almaya çalışan canavarlardan tacımızı korumaya çalışıyoruz.

3. Hyper Light Drifter

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Hyper Light Drifter, Heart Machine tarafından geliştirilen stilistik bir bağımsız aksiyon RPG oyunudur. Oyun, Zelda oyunlarına benzer tarzda olup hikayesinin tam olarak açıklanmadığı bir oyundur. Yapımcı bizlere resmen biz size yolu gösterdik, gerisi oyunu oynamanıza ve kafanızda oluşturduklarınıza bağlı gibi bir mesaj veriyor sanki.

2. Beat Cop

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

Beat Cop, Pixel Crow tarafından geliştirilen ve 11 bit studios tarafından yayımlanan bir bağımsız macera oyunudur. Oyunda senatörle adı kirliye çıkan dedektif Jack Kelly’nin yaşadıklarına tanık oluyoruz. Dedektiflikten basit bir mahallede basit bir polis olarak atanan Beat Cop, klasik polisiye ögelerine çokça sahip.

1. To The Moon

Mutlaka denemeniz gereken 5 piksel oyun!

To The Moon, Freebird Games tarafından geliştirilmiş olan bir macera oyunu. Oyunda John‘un ölmeden önceki son isteğini Doktor Watts ve Doktor Eva ile yerine getirmeye çalışıyoruz: Ay’a gitmek…

Daha fazla haber için buraya, oyun incelemeleri için ise buraya tıklayın. Ayrıca Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Metal Gear Survive
Metal Gear Survive’da oyunu kaydetmek artık ücretli