Epic Games

Epic Games Better Business Bureau’dan F derecesini aldı

Last updated:

Epic Games, Better Business Bureau‘nun F notu ile ilgili bir bildiri yayımladı. BBB, Epic Games‘in  şikayetlerine cevap vermediğini söylerken Epic Games, sorunların halen destek ekibine gönderildiğini söylüyor.
Epic Games firmasından bir temsilci, verdiği bilgeye göre şirketlerinin, Better Business Bureau‘ya bağlı olmadığını açıkladı.

Better Business Bureau, müşteri adına organizasyonun 200’den fazla şikayetine cevap verememesi üzerine firmanın destek ve iletişim ekibinin pasiflikleri nedeni de buna dahil olarak firmaya F derecesi verdi.  son sekiz yıl içinde sekiz kişi dışında 279 şikayet yapıldı ve firma 271 kişinin şikayetlerine cevap vermedi.

BBB, şikayetlerin çoğunun müşteri hizmetleri veya geri ödeme sorunları ile ilgili olduğunu söylüyor. Ayrıca derece verdikleri firmaya yönelik bir çok şikayet aldıklarını ve bu şikayetlerden birinin de müşteri gizliliğinin 3. bir şahıs ile paylaşıldığını da bildirdi.

Bazı iddialar üzerine, Better Business Bureau,firması Blizzard ve Activision‘ı içeren, ancak Valve veya Epic Games‘i içermeyen, akredite, ödeme yapan üyelere yüksek puan vermekle suçlandı.

EA firması ise bir şekilde A derecesini kazanmayı başardı, ancak firma halen Amerikanın en çok nefret edilen şirketlerinden biri olarak görülüyor.

Umarız ki bu iddialardan bazıları asılsızdır çünkü son zamanlarda ortaya çok büyük işler koyup, tam olarak oyunculara yoğunlaştığını belirten bu şirketin böyle bir leke alması, hem firma için güvensizlik ortaya koyar hem de bu firmaya güvenen insanlar üzerinde büyük hayal kırıklığı yaratır.

Daha Fazla İçerik
2K
NBA 2K serisinde ilk defa WNBA yıldızlarını göreceğiz