Epic Games

Epic Games Store, Steam iadesi politikasını değiştirdi

Last updated:

Epic Games, yeni dijital mağazalarının geri ödeme politikasını rakiplerine, özellikle Valve firmasının pazarına göre değiştirecek şekilde değiştirdi. SteamSpy yaratıcısı ve Epic Games çalışanı Sergey Galyonkin, Cuma günü bir Tweet atarak çok talep edilen Epic Games Store özellikleriyle ilgili olarak tüketicileri güncellediğini duyurdu.

Galyonkin, yerel para birimini sergilemek üzere mağazanın toplam 30 farklı bölge / 130 ülkeye yaklaşmakta olan desteğini kutlamak için Twitter üzerinden açıklama yaptı.
Bu, mağazanın lansmanından bu yana uzun zamandır müşterilerinin istekleri arasında yer alan bir özellikti. Şu anda, birçok kullanıcıya USD cinsinden oyun fiyatlandırması yapılmakta, bu da yerel para birimlerinin değerlerini ödemenin aşırı ücretlendirmeyle sonuçlanabileceği anlamına gelmektedir.

Mağazaya ilişkin daha da önemli bir haber, Epic Games‘in geri ödeme politikasını Steam ile eşleştirmek için elden geçirdiği; Müşteri, oyunu 2 haftadan daha az ve 2 saatten daha az oynama süresi olduğu sürece, soru sorulmayan bir geri ödeme içerir.
Ön siparişler, lansmandan 14 gün öncesine kadar herhangi bir zamanda iptal edilebilir.
Öte yandan Galyonkin, “herkese açık bir büyük” etkinliğine artık büyük bir “olay” için değil, bu yıl daha sonra mağazadaki kendi kendine yayıncılık için kendi kendine yayıncılık desteğinin sağlanacağını da doğruladı.
Mağaza, bağımsız oyun geliştiricileri için para kazanmanın en iyi yollarından biri olarak kendisini tanıtıyor – herhangi bir geliştiriciye bölünmüş 88/12 gelir sağlıyor.
Epic Games Store’un yaptığı hatta gelenek haline getirdiği 2 hafta boyunca belirlediği oyunun ücretsiz sunulması kullanıcıların sevdiği bir özellikti.
Şu anda Epic Games Store‘da 24 Ocak 2019 tarihine kadar Edith Finch’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Beat Saber
Beat Saber için ilk Eklenti Müzik Paketi 14 Mart’ta yayımlanacak