Dünyada her ülkeden oyuncu kitlesine sahip Euro Truck Simulator 2, karşımıza yeni bir DLC ile çıkıyor. İşte DAF Tuning Pack DLC’si.

SCS Software şirketinin yani Euro Truck Simulator 2 ekibinin daha önce yaptığı modifiye paketi Scania tır markasına özeldi. Kullanan kullanıcılar tarafından da fazlasıyla olumlu yorum almıştı. SCS bu seferde DAF marka tırlar için bir modifiye paketi yayınladı. Böylece modifiye kuyruğuna bir DLC daha eklenmiş oldu.

DAF Tuning Pack DLC’sinden bir görüntü

DLC paketinde tırın tekerleğinden içerisindeki aksesuarlara kadar özellik bulunmakta. Steam platformunda DLC, bir çok olumlu yorum aldı. Seçtiğimiz yorumlardan bazıları;

  • Bence gayet yeterli bir dlc olmuş. Parasını sonuna kadar hak ediyor. Fakat yine de eksik yanları var. Örneğin boya seçenekleri; SCS Mighty Griffin dlc’sin de Scania’ya ait bir çok boya seçeneği eklemişti. Fakat bu özelliği Daf Tuning Pack’de göremiyoruz. Açıkçası bu biraz üzüyor ama yine de alınabilecek bir dlc
  • Beyler efsane bir dlc. Size şöyle diyeyim tıra eklenmeyen parça yok.İlk kez ets2 oynarken oyundan çıkmak istemedim.Önceleri bir yerden sonra sıkar çıkardım.Fakat bu dlc ile tırdan ayrılmak istemiyorsunuz.İskandinavya’dan sonra beni heyecanlandıran bir dlc.

Türkiye’deki olumsuz yorumların özeti;

  • Tek tek modifiye DLC’si çıkaracağınıza toplu olarak her araca uygun yapın onun fiyatını da 10 TL ile 25 TL arası yapın. 

DLC Steam üzerinde 10 TL olarak satışa sunuldu. İlerleyen zamanlarda kullanıcı sayısının artacağı düşünülüyor. Şuan için DLC daha taze olduğu için neler olacağı daha belli değil.

Ayrıca SCS Software, geçtiğimiz aylarda da DAF Euro serisini oyuna eklemişti. DAF Euro serisinin tırları da oldukça dikkat çekici ve güzel görünümlü bir tır. Bu DLC ile daha da güzel bir şeye dönüşeceği kesin.

Önümüzdeki sene çıkacak olan İtalya haritası da kullanıcılar tarafından merak ile bekleniliyor. Şuan için fiyat ve tam çıkış tarihi belli değil. İtalya haritası ile yine bir çok değişeceğe benziyor. Sürekli gelen güncellemeler ile oyunun oynama zevki biraz daha artıyor. Umarız ki güncellemeler ile Euro Truck Simulator 2 güzel bir oyuna dönüşür.

DAF Tuning Pack DLC’sini satın almak istiyor iseniz yazıya tıklayınız.