Fallout 76

Fallout 76 yakın zamanda oynamaya ücretsiz olabilir

Bildiğimiz üzere Fallout 76 oyunu, çıkış tarihinden bu yana Bethesda firmasının başına bir ton dert açıp, çok az düzeyde iyi yorum almıştı. Ancak görünen o ki oyun yakında oynamaya ücretsiz hale gelebilir!

Avustralya ülkesinin en büyük video oyun perakendeci şirketlerinden biri olan EB Games, Fallout 76 oyununa dair birçok kopyayı raflarından kaldırdıklarını oyuncularla paylaştı. Sebebinin ise zaten pek çok bir gelir kaynağı yaratmayıp, aksine zarar bile edebildiklerini bildirdi.

Bununla beraber aynı zamanda Amazon ise Fallout 76 oyununun kopyalarından stokta sadece 28 tane kaldığını belirtti.

Zaten çok düşük bir miktarda sipariş verdikleri bu oyunun bu kadar az satış göstermesi ve yeni sevkiyat istemelerine rağmen halen sipariş edilen teslimatın firmaya ulaşmaması ise hayret edici oldu.

Oyun, halen bir çok firmanın raflarında satışa sunuluyor. Aynı zamanda EB Games, Avustralya’da ki şubesinden kaldırmış olduğu kopyaları, Yeni Zelanda şubesi üzerinde satışa mevcut olarak bıraktı.

Bu kadar çok olaylardan sonra firmaların fikirlerine göre oyunun artık “Free to Play” yani oynamak için ücretsiz kategorisine geçebilir.

Bethesda için bu çözüm, her ne kadar kötü bir sonuç olacak olsa da, tek çıkış yolu bu gibi duruyor.

Oyun, çıkışından bu yana çok kötü zamanlar geçirdi. Ancak umarız ki Bethesda firması bir yolunu bulur ve artık bu kötü dönemlerden güçlü bir şekilde çıkış yapabilir.

Bu konu ile ilgili gelen tüm bilgileri sizler ile paylaşacağız, takipte kalın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Xbox One X, PS4 Pro’nun satışlarını geride bıraktı