Far Cry New Dawn

Far Cry New Dawn korsana yenik düştü

Far Cry New Dawn, geçtiğimiz saatlerde korsana yenik düştü ve CODEX tarafından kırılarak internette yayımlandı!

Geçtiğimiz haberde Denuvo 5.6 kullanan Metro Exodus’un çok kısa bir sürede kırılıp internette yayımlandığını, sizlere “Metro Exodus çıkış yaptıktan 5 gün sonra kırıldı” haberimizde ele almıştık. Ancak beklenmeyen olaylardan bir yenisi gerçekleşti, Metro Exodus’la aynı şekilde Denuvo 5.6 korumasına sahip olan Far Cry New Dawn, CODEX tarafından kırılarak internette paylaşıldı!

Denuvo, Far Cry New Dawn’ı da koruyamadı!

Bundan yaklaşık 2 hafta önce Resident Evil 2 Remake çıkış gerçekleştirdikten bir hafta sonra oyun, CODEX tarafından kırılarak korsan oyun aleminde yerini almıştı, bu gelişmeden hemen sonra yine aynı şekilde Denuvo 5.6 korumasını barındıran Metro Exodus’da CPY tarafından kırılarak internette yayımlandı.

Bu olayların hemen peşine Denuvo 5.6’yı barındıran Far Cry New Dawn’ın kırılması, bizler için biraz beklenen biraz beklenmeyen bir olay oldu. Zira hiçbirimiz Far Cry New Dawn’ın bu kadar kısa sürede kırılacağını ümit etmiyorduk.

Far Cry New Dawn

 

Denuvo devri Sona mı eriyor?

Bu olaylar sonucunda çıkartabileceğimiz bazı sonuçlar bulunuyor. Görüyoruz ki bu 3 büyük yapım internet aleminin en bilindik korumasına sahip olduğu halde kısa bir sürede kırıldı, belki de bu yine eskisi gibi bilinen Hacker gruplarının yeniden canlandığının bir işareti olabilir. Veya artık Denuvo, kendi devrinin sonuna gelmiş bu yüzden eksik korumaları yeni oyunlara entegre ederek oyunlarda istemsizce açıklar oluşturmuş olabilir.

Her ne kadar fikir tartışması yaşansa da burada karşımıza tek bir soru çıkıyor, acaba son gelişmeler esnasında CPY ve CODEX rekabet içerisinde mi? Bunun cevabını vermeye gerek yok, zira öyle görünüyor ki Far Cry New Dawn, Metro Exodus ve Resident Evil 2 Remake gibi oyunların bu kadar kısa sürede kırılmasının tek nedeni rekabet olabilir.

Far Cry New Dawn, çıkışından bu yana Steam üzerinde 1.800‘den fazla olumlu yorum almıştı, geliştirici Ubisoft ise bu konuda memnuniyet duyduklarını ve Far Cry serisinin daha da gelişeceğini açıklamıştı. Far Cry New Dawn yapımını satın almak isterseniz oyun, şu anda Steam üzerinde 229,00₺ karşılığında satışta, ancak korsan oyun varken bize kalırsa büyük bir kitle cracklenmiş oyuna yönelecek gibi duruyor. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
WWE 2K18’e yeni oynanabilir karakterler ekleniyor