FIFA

FIFA 19 Yılın takımı kartları normalden çok düşük oranlara sahip

Last updated:

Ultimate Team, birkaç yıl önce seriye dahil edildiğinden beri FIFA‘da en sevilen oyun modudur . FUT, oyuncuların özelleştirilmiş bir ekip oluşturmak için kart ve kart paketi satın almalarına izin veriyor ve popüler FIFA oyun modu, EA için olağanüstü bir başarısı olmuştur. Bu başarı da 3 yıl önce yılda 500.000.000 doları aşmış olarak görülüyor.

Bugün, Electronic Arts, The Year Of The Year kart paketlerini piyasaya sundu ve oyunculara yılın en güçlü kartlarını almaya çalışmak için sınırlı sayıda kart paketi alma izni verdi.  Doğal olarak, oyuncular  kazanmak için bir şans istiyor ve bu paketleri satın almak için acele etmeliler. Her paketin bir TOTY oyuncusu çekmek için% 1’den az şansı var.

Daha da problemli olan EA Sports‘un kendisi gerçek yüzde şansını ortaya çıkarmıyor. Sadece% 1’den daha düşük bir oranla listelenen oranlarla, paketler% 0,99 şansa veya% 0,00001 şansa sahip olabilir. EA Sports , yüzde aralığını ilk etapta göstererek hem tüketiciye hem de yasal baskıya boyun eğiyor olabilir, ancak bu tür bilgiler amacına uygun bir şekilde geniş görünüyor.

12 oyuncudan oluşan bir TOTY promosyon paketi  50.000 oyun içi jeton ya da 1.000 FIFA puanı (yaklaşık 9.99 dolar değerinde). Efsanevi kartlarda % 1’in altında bir şans ödemek için ağır bir bedel, ancak birçok tüketici hala şanslarını arttırmayı umuyor. YouTuber Bateson87 gibi bir zamanlar tek bir TOTY oynatıcı almak için binlerce dolar harcayanlar oluyor. Ancak o kadar harcamaya rağmen hala listesinde bir TOTY oyuncusu yoktu.

Electronic Arts daha önce Star Wars Battlefront 2‘de ki mikro transaktif baskı yapan oyun tasarımı için patlatılmıştı ve FUT büyük ölçüde aynıydı. Seçkin bir kadroyu oyun içi paketler alarak bir araya getirebilirsiniz ama gerçekçi miktarlarda oyun süresinin bol miktarda şansla birleşmesi gerekiyor. Ancak, kartları kazanmak için şans oyunu oynamanın bağımlılık yaratan doğası geri dönen tüketicilerdir ve bu kart promosyonlarının da geri gelmeye devam etmesinin nedeni budur.

Peki ya Diğerleri?

Elbette, oyuncular FIFA oyunu içi kartları da dijital müzayede evi aracılığıyla satabilirler. En ucuz TOTY, Cristiano Ronaldo şu anda oyun içi 8.200.000 jetona gidiyor. Başvuru için, ortalama FUT oyunu oyunculara yaklaşık 500 jeton kazandıracak. Eğer biri başka bir şey için piyasaya girmeden kartı almak isterse, bu yaklaşık 16.400 maç demektir. Her iki durumda da, milyonlarca oyun parası harcamak, bir TOTY kartını garanti eder ve o zaman bile rakip teklif verenler oluyor.

FIFA 19 şu anda Nintendo Switch, PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için kullanılabilir durumda.

Daha Fazla İçerik
Beat Saber’ın oynanış videosu yayımlandı