Final Fantasy XV: Windows Edition için bilmeniz gerekenler

Final Fantasy XV: Windows Edition için çıkış tarihi sonunda yayımlanıyor. Şimdi, sabit diskinizde ve sorunsuz çalışması için gerekiyor olan sistemde yer alacak oyun hakkında daha fazla ayrıntıya sahibiz.

Final Fantasy XV: Windows Edition oldukça uzun zamandır bekleniyordu. Bunun yanında, Square Enix geçtiğimiz günlerde PC sürümünün ‘Super Powered’ olacağını da doğruladı. Yani güçlü bir PC’nin sağlayabileceği ekstra bir güç bulunmakta. Final Fantasy XV: Windows Edition oyununu, özellikle PC için yapılmış olduğunu söylemenin bir yolu olarak bunu belirtiyorlar.

Final Fantasy XV: Windows EditionFinal Fantasy XV: Windows Edition için bilmeniz gerekenler

Sürüm, 06.06.2010 tarihinde piyasaya sürülecek. Şirket, böylesine büyük bir oyunun taşınmasının oldukça uzun sürmüş olduğunu söylerken, PC’de yayınlaması da haklı olarak onlara 13 ay boyunca zaman harcattı.

Minimum gereksinimler 8GB RAM ve 100GB Sabit Sürücü ile beraber bir i5-2500, GTX 760 ve önerilen ayarlar bir i7-3770, GTX 1050 ve 16 GB RAM ile karşılanmaktadır.

Final Fantasy XV: Windows Edition

Ayrıca 4K HDR sürümü olduğundan benzer bir CPU, Bellek bulunuyor olan fakat Windows XP’de GTX 1080 Ti ve 155 GB sabit disk alanına da sahip Windows 10 Sonbahar Creators Güncelleştirmesi’ni kullanmaktaysanız bunu kullanabilirsiniz. Bunun yanında, geliştiriciler kendi bakış açılarından da oldukça güzel grafiklerden görebilmemiz için PC sürümüne birinci kişi modu eklediler.

Mod desteğini kesin olarak tantalize edecek mod desteği konusunda daha fazla bilgi bulunmakta, oyunda gerçekten de oldukça şaşırtıcı modlar beklemeye hazırlıklı olun. Bununla beraber, oyunla birlikte gelen bir çok bonus içeriği de bulunduğundan bu gerekli olmayadabilir.

Final Fantasy XV: Windows Edition

Konsollar için piyasaya sürülene dek piyasaya sürülmüş olan tüm DLC’ler Windows Sürümü’nde bulunacak. Ondan sonraki olanlar muhtemelen konsol versiyonları ile aynı fiyata satılmaya başlanacak. Bu nedenle, ek hikayelerden 3’ü ve Yoldaşların Genişletme içeriğini piyasaya sürdükten daha sonra dinleyebileceksiniz.

Fiyat ise yaklaşık 50 $ karşılığında satışa sunulması bekleniyor ve hem Buhar hem de Orijin yoluyla satın alınabilecek. Aynı fiyat, tüm DLC’lerle aynı şekilde konsollarda da sunulacak.

Final Fantasy XV: Windows Edition

Konsollar için Royal Edition başlıklı. Alternatif olarak, başlatma işleminden önce konsollarda oyuna zaten sahipseniz, 20 $ Royal Pack’i satın alabilirsiniz.

Final Fantasy XV: Windows Edition‘ın Mart 06, 2018’de piyasaya sunulması bekleniyor.

Final Fantasy XV: Windows Edition

Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın. Bizleri Facebook hesabımızdan takip ederek haberlere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Facebook hesabımız için buraya, YouTube hesabımız için buraya, Yazı boyunca bahsettiğimiz oyuna Steam üzerinden incelemek için ise buraya tıklayın.

Daha Fazla İçerik
God of War için yeni görüntüler yayımlandı!