Fortnite E-Spor turnuvaları için 100 milyon dolar ödül havuzu sağlanıyor

Epic Games, Fortnite’ın ilk yılını kazandığı yarış oyunlarında ödül havuzlarını finanse etmek için 100 milyon dolar sağlayacak.

Bu kısa blog yazısı ile duyurulmuş olan geliştirici, kapsayıcılığı destekleyen ve “oyunu oynama ve izlemenin neşesi” konusuna odaklanan E-Spor için “farklı” bir yaklaşım vaat ediyor.

Epic Games, önümüzdeki haftalarda turnuva yapısı ve uygun platformlar hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak. Ayrıca oyuncuları bu süre içinde “işe girmeye ve eğitime başlamaya” teşvik edecek.

Fortune tarafından bildirildiği üzere, Uluslararası 7-Dota 2’nin yıllık esports şampiyonluğu, 24.6 milyon dolarlık rekor bir dünya rekoru kırdı. Fortnite’ın resmi Twitter hesabından bu durumla atıldığı tweet:

Epic Games’in tam açıklaması şöyle:

Yarışmacılar!
Eşyalarını al, bırak ve antrenmana başla. Fortnite Battle Royale’ın lansmanından bu yana, topluluk rekabeti için tutkunun arttığını izledik ve en iyi şekilde savaşmanızı sağlamak için sabırsızlanıyorum.
2018 – 2019 sezonunda, Epic Games, Fortnite yarışmaları için ödül havuzlarını finanse etmek için 100.000.000 $ sağlayacak. Rekabetçi oyunun arkasına büyük bir yoldan yaklaşıyoruz, fakat yaklaşımımız farklı olacak – daha kapsayıcı olmayı planlıyoruz ve oyunu oynama ve izlemenin neşesine odaklanıyoruz.

Önümüzdeki haftalarda rekabetçi yapılar ve uygun platformlar hakkında daha fazla bilgi için ve daha fazla oyun haberleri için bizi takip etmeye devam edin!

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Need For Speed: Hot Pursuit almaya ne dersiniz?
%d blogcu bunu beğendi: