Forza Motorsport 7 incelemesi

Last updated:
8.9

Şuana kadar yapılmış en iyi video oyunu ve en iyi yarış simülasyonu Forza Motorsport 7 karşınızda! Turn 10 Studios karşımıza Forza 7’yi getiriyor.

Forza Motorsport 7, nihai baskılara karşı Xbox One X ve PC platformlarına ön siparişi sundu. Bu sürüm yani serinin 7. oyunu Turn 10 Studios’un en yeni, en iyi ve mükemmel yarış kontrolünün bulunduğu yeni sürüm 3 Ekimde bizlerle olacak. Yepyeni yarış deneyimi bizi bekliyor.

Başlangıçta oyuncuları fırtınalı, bulutların arasında güzel Güneş bekliyor olacak. Oyunda en çok dikkat çeken etkenlerden birisi de hava şartları ve grafikleri.

Motorsport

Sürücü perspektifinden oyunun kokpit görünümünde oynanması, gerçekçi bir olay! Ön camdaki ışık ve yansıma grafikleri büyüleyici ve en iyi bilgisayar monitöründe neye benzediğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Forza 7 bizlere sadece Xbox One S’de 60 FPS ve HDR sunmuyor. Eğer Xbox One X’iniz var ise Kasım ayında çıktığı zaman yükseltmeyi ücretsiz sunacak. Ayrıca Microsoft üzerinden alınca da Windows 10 bilgisayarlarınızda da ücretsiz yükseltme yapabileceksiniz.

Forza Motorsport 7 tek kelimeyle efsane!

Oyun sadece grafiklerden oluşmuyor, grafikten daha fazlasını sunuyor. Ama değiştirmek istedikleri şeyi “neredeyse” ifadesi ile yaptıkları için grafiğe yüklenmişler. Böylece oyunun grafikleri uçuk derecede olmuş ve yakışmış.

Motorsport

Oyun sıkı yani sağlam ve doğal olması büyük bir avantaj. Araçları kullanır iken; su birikintilerinden geçer iken, köşelerde döner iken yaktığımız lastikler araca doğallık katıyor ve bu sayede aracın ağırlığını hissedebiliyorsunuz.

Forza 7’ye kıyasla diğer oyunlara baktığımızda fizik ya da grafikleri hiç bir oyunda bulamazsınız. İşte bu mükemmeliyetçilik her şeyi açıklıyor. Oyun arayüzünün her bir noktası birer milyonluk eserdir. Ancak geliştiriciler oyunda; araçların yırtılmasını, zaman türlerini tam olarak yapsalardı oyunun tam amacına yaklaşılmış olunacaktı. Şirketin en büyük yarış simülasyon kaynağı Forza 7’dir.

Forza 7, bir kariyer boyunca çok sayıda araç sürdüğümüz kampanya “Forza Sürücü Kupası Yarışması” da dahil olmak üzere, oyun tek kişilik oyun modları ile başlayacak. Kontrol ettiğiniz sürücü için aksesuarlar ve kıyafetlerin kilidini açmak için oyun için ücretli sürücü kutularını satın almak gerekiyor.

Motorsport

Oyunun başlangıcından sonrasında çoklu oyuncu desteği, lig ve topluluklarda etkinlikler olacak. Turn 10 Studios, Forza serisinde gerçekçi olaylara, açılımlara ve DLC serbestliğine önem vermekte. Bu hizmeti sunana sayılı şirketlerden birisidir.

Forza’nın hangi sürümünü alırsanız alın ama standart ve lükslük ikilisini Forza 7 hariç tek oyunculu modlarda bulamazsınız. Oyuncular için hazırlanmış cilalı arabalar, üstün kalite çok oyunculu desteği… ve dahası bulunuyor.

Forza 7’de aracın içeriğini ayarlayabilir, boyayabilir ve üzerinde uygulamalar yapabilirsiniz. DSLR fotoğraf makinesi modu ile üstün kalitede aracınıza fotoğraflar çekebilirsiniz.

Forza 7’de, 700’den fazla araç türü, 30’dan fazla araba yarış parkurları bulunmakta. Bu özellikler oyunun ne kadar büyük olduğunu özetlemekte. Ayrıca kendi isteğimize göre ayarlayabildiğimiz zorluk seviyesi de dikkat çekiyor.

Şunu söylemeliyiz ki; Turn 10 Studios, Forza Motorsport serisi için ne yapacağını biliyor. Her zaman en iyisini yapıyor. Oyunculara mükemmel bir oyun yaşantısı sunuyor ve böyle böyle kullanıcı kitlesini büyüterek her sürümde üstüne koyup daha fazlasını yapıyor. İşte en iyi olmak bunu gerektirir.

Forza 7 için fiyat bilgilendirmesi şu şekildedir;

  • Forza 7 Standart Versiyon 260,00₺
  • Forza 7 Edycja Deluxe 350,00₺
  • Forza 7 En Yüksek (Ultimate) Versiyon 400,00₺

Forza 7’yi önden almak istiyor iseniz Xbox Market üzerinden alabilirsiniz.

Tüm bunlar haricinde eğer PlayStation Plus üyeliğine sahipseniz Ekim ayı için “Ekim 2017 ücretsiz PlayStation Plus oyunları yayınlandı!” haberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Ekim ayında Xbox Game Pass’e de 7 oyun eklendi. Eklenen bu oyunları merak ediyorsanız “Ekim ayında Xbox Game Pass’e 7 oyun geliyor!” haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Ayrıca RPG hayranları için de bir müjdemiz var. Skyrim’e hayatta kalma modu ekleneceği açıklandı. “The Elder Scrolls V: Skyrim hayatta kalma modu duyuruldu!” yazımızdan ilgili detayları öğrenebilirsiniz.
Son olarak TwitterFacebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Daha Fazla İçerik
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077, Google Stadia’da bulunacak