Frostpunk 11 Ekim’de PS4 ve Xbox One’a geliyor

11 Ekim'i bekleyin.

11bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk, medeniyetinizi canlı tutmak için imkansız kararlar almanız gereken zor bir hayatta kalma strateji oyunudur. Oyun, piyasaya sürüldüğünde kritik bir başarı elde etti ve Nisan 2019’a kadar PC’de yaklaşık 1,5 milyon kopya sattı. Aynı ay, 11bit Studios oyunun bu yıl PS4 ve Xbox One’a geleceğini açıklamıştı. Bugün, nihayet yeni bir fragmanla birlikte oyunun konsollara çıkışının resmi tarihi belirlendi.

Fragman kesinlikle oyunun konsoldan bir oynanışını göstermiyor ancak hoş bir sinematik videoyla yine de bir şeyler başarıyor. Bazen cidden strateji gerektiren oyunların konsola gelmesi zor oluyor. Bununla birlikte geliştirici firma 11bit Studios oyunun bir kontrolörde iyi çalışmasını sağlamak için oldukça uğraştı ve odak noktalarından biri de buydu. Yaygın ve sık kullanılan komutlardan bazılarına hızlı erişim sağlayacak bir menü uyguladılar. Aynı zamanda bina seçiminde ve yerleştirmede yardımcı olarak seçim tekerlekleri vb. gibi eklemeler de var. Doğruyu söylemek gerekirse, bu özellikleri çalışırken görene kadar bilemeyeceğiz fakat cidden konsola uyum sağlaması için oyun üzerinde uğraşmışlar  gibi gözüküyor.

Konsol sürümü, PC sürümünden önceki tüm ücretsiz güncellemeleri içerecektir. Buna “Winterhome Düşüşü senaryosu, ek özelleştirme seçenekleri, zorluk ayarları ve denge ayarlaması” dahildir. Takımın daha fazla içerik için planları var. Tüm bunlar, bu eleştirel beğeni toplayan bu hayatta kalma stratejisi oyununu denemek isteyen herkes için çekici bir paket olarak şekilleniyor.

Frostpunk: Konsol Sürümü, 11 Ekim’de PS4 ve Xbox One’a dijital olarak geliyor. Fiziksel versiyon Avrupa’da 18 Ekim’de, ABD’de 22 Ekim’de çıkış yapacak. Türkiye için şu anlık bir bilgi yok.

:: Peki Frostpunk’ı konsolda oynayacak mısınız?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Call of Duty WWII PlayStation 4 dinamik teması ortaya çıktı