God of War

God of War, 2019 DICE ödüllerinin birincisi oldu

Çıkışından bu yana ödülden ödüle koşan God of War, bu sefer 2019 DICE ödüllerinde “yılın en iyi oyunu” ödülüne layık görüldü! En son 2018 The Game Awards’da 3 ayrı dalda birincilik yakalayan God of War, yine tahtını kimseye bırakmadan 2019 DICE ödüllerinde birinci sıraya yerleşti!

God of War gelecek ay GDC ödüllerinde de aynı başarıyı elde edebilecek mi?

Dün gece yapılan 2019 DICE ödüllerinde, en iyi sanat yönetmenliği, en iyi film müziği ve en iyi karakter içerikleriyle beraber bunların yanı sıra toplam 9 ayrı dalda birincilik yakalayan God of War, Yılın oyunu ödülünü kazanarak yine tahtını kimseye yar etmedi. Red Dead Redemption 2 ve Spider-Man oyunları ise beklenen başarıyı maalesef yakalayamadı.

Bu istatistikler altında gelişmelere bakacak olursak God of War, The Game Awards 2018’de ki başarısı, 2019 DICE ödüllerindeki başarısı ve aynı zamanda The New York oyun ödüllerinde yakaladığı birincilikler ile oyuna dair söylenebilecek pek bir söz yok, bize kalırsa gelecek ay yapılacak olan GDC oyun ödüllerinde yine birincilik God of War oyununun olacak.

Şunları söyleyebiliriz ki bizce de böylesine mitolojik ve bir o kadar esrarengiz bir yapım, kesinlikle her dalda birinciliği hak ediyor, neredeyse eksiği bulunmayan sayılı oyunlardan denebilir. Eminiz ki GDC ödüllerindeki birinciliği God of War yine kimseye bırakmayacak. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın. Oyun şu anda Playstation 4 için satın alıma mevcut!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İçerik
Red Dead Redemption 2 modlarından biri sizi kuşa dönüştürüyor