God of War için Playstation 4 PRO performans modu onaylandı

Last updated:

Dört gözle beklenen yeni God of War oyunu ile ilgili yepyeni bir gelişmeyle daha karşınızdayız. Evet, oyunun PC platformu için çıkmayacak olması birçoğumuzu hayal kırıklığı uğratsa da PlayStation 4 almak için geçerli bir sebep arayanlara da oldukça sağlam bir sebep doğdu.

Santa Monica Studio’nun yeni God of War oyunu, PlayStation 4 Pro‘da oyunu oynayanlar için bir performans moduna sahip olacak.

Twitter üzerinden God of War’ın performans modu onaylandı!

Oyuncular yönetmenlerinden Cory Barlog tarafından Twitter üzerinden atılan bir tweet tam olarak şundan bahsediyor:

“Yeni God of War‘ın keyfini çıkarmak için” PS4 Pro‘ya yükseltme yapmak zorunda kalıp kalınmayacağı Twitter’da bir hayran tarafından sorulduğunda Cory Barlog “Hayır, zorunda değilsiniz, ancak 4K yaparsanız ŞAŞIRTICI Eğer bir 4K TV’niz varsa, elbette. Eğer yapmazsanız, ekstra gücü daha iyi kullanmak için bir performans moduna sahibiz ve oyunun bu kadar pürüzsüz olmasını sağlıyor! ” açıklamasında bulundu. Yani kısaca yeni God of War’ın PlayStation 4 PRO performans modu resmi olarak onaylandı.

Yeni God of  War hakkında

Olimpos Tanrıları’na duyduğu öfkeyi ardında bırakan Kratos, artık İskandinav tanrıları ve yaratıklarının diyarında yaşıyor. Kratos bu acımasız dünyada hayatta kalmak için savaşmalı ve oğluna da sadece hayatta kalmayı değil, aynı zamanda Sparta Hayaleti’nin yaptığı kanlı hataları tekrar etmemeyi de öğretmeli.

God of War’un bu görkemli yeni hâli, ikonik serinin tüm niteliklerini, yani vahşi dövüş dinamiklerini, destansı baş düşman mücadelelerini ve nefes kesen boyutunu içinde barındırıyor ve bunları, Kratos’un dünyasını yeniden şekillendiren güçlü ve dokunaklı bir anlatıyla birleştiriyor.

Saygısını kazanma konusunda kararlı olan oğlunun hocası ve koruyucusu rolünde olan Kratos, adı anıldığında akla gelen ilk şey olan öfkesini dizginlemek için beklenmedik bir fırsatla karşı karşıya. Oğluna bıraktığı karanlık geçmişi sorgulayan Kratos, geçmişindeki kusurları ve dehşeti telafi etmeyi amaçlıyor.

İskandinav mitolojisinin yabani ormanları, dağları ve diyarlarında geçen bu oyunda; kendi yaratıkları, canavarları ve tanrıları olan tehlikeli ve tamamen farklı bir diyara adım atmaya hazır olun.

Yakın çekim serbest omuz arkası kamerayla aksiyon her zamankinden daha yakına taşınıyor ve mücadele, amansız ve kararlı bir hâle bürünüyor. Kratos’un büyülü ve güçlü baltası, ölümcül bir silah olmasının yanında, keşif için de oldukça kullanışlı bir silah. Gardını asla bırakma.

Kişisel fikrim tabii ki 4K’daki kadar görüntü kalitesine ulaşamazlar. Fakat en azından onun 3/4 kadar yapsalar yeterli benim için. Ayrıca God of War Playstation 4 ve Playstation 4 PRO için konsola özel olarak çıkacak. Diğer platformlarda mâlesef olmayacak. Kratos’u bu oyunda neler bekliyor acaba ? Oynayıp göreceğiz. Ayrıca  God of War’dan yeni görüntüler,  God of War’ın çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu! ve  God of War için efsane bir oynanış videosu yayımlandı yazılarımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Son olarak  TwitterFacebook  ve  Instagram  hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Logitech Capture
Logitech, Logitech Capture projesini Duyurdu