H1Z1: King of the Kill’in geleceği pek parlak değil

Last updated:

H1Z1: King of the Kill, Steam üzerinden aldığı kötü yönlü yorumlar ile geleceği tehlikede. Yorumların yönü; optimizasyon sıkıntısı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu çıkmadan önce popüler olarak oynanan bir oyun olan H1Z1: King of the Kill, çıkmasından 1 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen halen daha Erken Erişim içerisinde bulunuyor. Ortalama sistem gereksinimleri ve fiyatı ile daha fazla tercih ediliyordu. İlk çıktığı zamanlar “En Çok Satılan” olmuştu.

H1Z1: King of the Kill

Ama son zamanlarda Steam üzerinden gönderilen yorumlar, H1Z1: King of the Kill için güzel yorumlar değildi. Oyunu oynayan oyuncular, oyunun hem Erken Erişim’de olmasına, optimizasyon sıkıntılarına ve gereksiz güncellemelere karşı kötü yönlü yorumlar yazıyordu. Bazı oyuncular optimizasyon sıkıntısına karşı oynayabiliyor ama bazı dediğimiz kesim az bir oyuncu topluluğu.

Ayrıca oyundaki temel eksiklerden; nişan alma seçeneği her aksiyon oyununun baş tacı olmasına rağmen H1Z1: King of the Kill içerisinde mevcut değil. Nişan alma ile ilgili kötü yorumlarda bir hayli fazla. Kötü yorumlar sadece ülkemizde değil, oyunun satışta bulunduğu ülkelerde de kötü yorumlar yapılmakta.

Fazla kötü yorumların istatistiklerine bakar isek durum biraz kötü;

H1Z1: King of the Kill

Eğer H1Z1: King of the Kill, optimizasyon sıkıntısı ile devam eder ise gelecekte fazla kopya satmayı hayal etmemeli. Oyuncuların yaptığı yorumlardan bazıları da kısaca şunu demeye çalışıyordu; “PlayerUnknown’s Battlegrounds diye bir oyun çıktı ama H1Z1’de değişiklik yok!?” tarzında yorumlarda bulunmuşlar.

Yakın zaman içerisinde de PlayerUnknown’s Battlegrounds için bu durum söz konusu olmuştu. Çin’e giden sunucu desteği ve reklamlar ile büyük bir sıkıntı vardı. Bluehole, bu sıkıntıyı hala düzeltmedi. Bu yüzdende PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın oylama durumu “Karışık” olarak duruyor.

Umarız ki; oyunun optimizasyon sıkıntıları giderilir, Erken Erişim’den çıkar ve oyunculara sunarlar. Sıkıntıların giderilmesi yakın bir zamanda sunulacağına benzemiyor. Bu yüzden gelecek yılı beklemek en doğru şey olabilir.

Son olarak TwitterFacebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Nintendo Switch için Castle of Heart fragmanı yayımlandı!