Metro Exodus

Metro Exodus çıkış yaptıktan 5 gün sonra kırıldı

4A Games firması tarafından geliştirilerek 15 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülen Metro Exodus, çıkışından 5 gün sonra kırıldı!

Metro Exodus’un kalkanları, kendini korumaya yetmedi!

Steam platformundan ani bir bildiriyle kaldırılarak sadece Epic Games Store için çıkış yapan Metro Exodus, çıkışından 5 gün sonra CPY tarafından cracklenerek internette yayımlandı! Denuvo DRM’nin 5.6 sürümünü içeren Metro Exodus maalesef beklendiği kadar güçlü kalamadı.

Metro Exodus’un çıkış yapmasından üzerinden en az 2 ay geçtikten sonra kırılacağı düşünülüyordu, bu yüzden çoğu kişi ümidi kesip oyunu satın almak için para biriktirmeye başlamıştı ki ani bir bildiriyle CPY, Metro Exodus’un cracklendiğini açıkladı. Ancak her zamanki gibi Denuvo yine çıkarılan oyunları korumayı başaramadı. Aynı şekilde Denuvo kullanan, Resident Evil 2 Remake’de çıkış yaptıktan sonraki bir hafta içerisinde CODEX tarafından kırılarak korsan oyun aleminde yerini almıştı.

Bunların yanı sıra Metro Exodus’un cracklenmesinin görünüşe göre satışlarda pekte olumsuz etkileri olmuyor, geçtiğimiz günlerde açıklanan İngiltere oyun sektörünün satış listesine göre Metro Exodus, Metro Last Light’a göre %50 daha yüksek bir başarı yakalayarak, bir hafta içerisinde son oyundan daha fazla satış gerçekleştirdi!

Metro Exodus geliştiricisi 4A Games, konunun oyunun satışlarını etki etmeyeceğini açıkladı ve halen oyuncuların Metro Exodus yapımına sahip olmak için günde birden fazla bayide bulunduğunu ve satışların gayet güzel gittiğini doğruladı. Ancak bu açıklama ne kadar doğrudur orası bilinmez. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Fortnite
Fortnite oyununa Sezon 7 ile beraber Creative mod geliyor