METU GEEX Oyunpat

METU GEEX, 9-10 Mart’ta ODTÜ Teknokent’te!

Last updated:

METU E-Sports, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni ve ülkemizi uluslararası etkinliklerde, kuruluş organizasyonlarında ve diğer etkinliklerde temsil etmek amacıyla kuruldu. 2012 yılında Türkiye’nin ilk eSpor öğrenci topluluğu olarak kurulan METU E-Sports dört temel oyunla büyük bir yolculuğa çıkmış ve şu anda 20’den fazla oyunu kapsayan geniş bir yelpazeye ulaşmıştır. Ana hedefleri arasında Türkiye’yi ve ODTÜ’yü uluslararası turnuvalarda temsil edecek oyunculara yol göstermek ve bu oyuncuların yarışmalara katılabilmesini sağlamak olan METU E-Sports‘un öncelikli hedefi ise ODTÜ’lü oyun severleri bir araya getirip vakit geçirmelerini ve kaynaşmalarını sağlamak için eSpor kültürünü yaymak.

Ülkemizde birçok oyun etkinliği her yıl düzenlenmekte ve bu etkinliklerin en popülerleri hiç şüphesiz ki GIST ve GameX. Bu oyun etkinlikleri & fuarları sayesinde Türk oyun sektöründeki öncü isimler bir araya geliyor. Türk oyun sektöründeki öncü isimlerin yanı sıra oyun sektöründe yer alan büyük firmalar da bu etkinliklerde boy gösteriyor.  Her yıl yenisi düzenlenen bu etkinliklere yeni bir oyun etkinliği ekleniyor: METU GEEX!

METU GEEX, METU E-Sports tarafından kurgulanan ve organize edilen bir oyun etkinliği. Bu yıl ilki düzenlenecek olan etkinlik, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde olacak. 9 ve 10 Mart 2019 tarihlerinde olacak olan bu oyunculara yönelik etkinliğe, diğer etkinliklerde olduğu gibi oyun sektöründeki ünlü isimler katılacak. ODTÜ Spor Merkezi’nde bu etkinliğe katılacak olan popüler isimler:

  • Ferit “Wtcn” KARAKAYA
  • Tuna “Pintipanda” AKŞEN
  • Can SUNGUR
  • POST42
  • Enis KİRAZOĞLU
1500’den fazla kişinin katılacağı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) tarafından resmi olarak desteklenen ve ODTÜ yerleşkesinde düzenlenecek olan bu etkinliğin temel amacı Türkiye’deki oyun ve yayın ekosistemini bir araya getirmek. Etkinliğin içerisinde bulunan temel unsurlar ise şu şekilde listelenebilir;
  • Influencer Oturumları (Yukarıdaki oyun sektöründeki popüler isimlerin yapacağı oturumlar)
  • Üniversiteler Arası eSpor Turnuvaları (8 üniversitenin katılımıyla Türkiye’de ilk defa resmi olarak düzenlenecek.)
  • Cosplay Yarışmaları
  • Geniş Fuaye Alanı

Etkinlik Tarihi: 9-10 Mart 2019
Etkinlik Yeri: ODTÜ Spor Merkezi (Teknokent)

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için METU GEEX Instagram hesabını takip etmeyi unutmayın. Ayrıca etkinlik için biletleri de hemen buradan satın alabilirsiniz. Bizler Oyunpat ekibi olarak bu etkinlikte olacağız, peki sizler bu etkinliğe katılmayı düşünüyor musunuz?

Daha Fazla İçerik
Logitech Capture
Logitech, Logitech Capture projesini Duyurdu