Minecraft

Resmi ışın izleme desteği Minecraft için geliyor

Shader modlarından daha güzel bir görünüm Minecraft için geliyor.

Modderlerin etkileyici efektlerle Minecraft için yol izleme (ışın izlemeye benzer) eklediğini gördük. Ama şimdi Nvidia, bunun için resmi ışın izleme desteği üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu, Super Duper Graphics paketinin “teknik olarak zorlu” olduğu için iptal edildikten sadece bir hafta sonra belli oldu. İşte Nvidia, voksel tabanlı bir oyunun bu şekilde yükseltilmesinin faydalarını şu şekilde açıklıyor:

Aydınlatma, gerçek zamanlı küresel aydınlatmaya yükseltilerek, ışığın dünya değiştirildiğinde blokları ve binaları gerçekçi bir şekilde aydınlatmasını sağlar. Glowstone ve lav gibi yayıcı bloklar, diğer dinamik oyun öğeleriyle birlikte ortamları aydınlatabilir. Su, cam ve diğer yansıtıcı yüzeyler, çevrelerini yansıtan doğru gerçek zamanlı yansımaları gösterir.

İyi haber şu ki, bu yükseltme kendisi modlanabilir olacak ve bu yüzden daha önce imkansız olan yeni oyun içi tasarımlar bir gerçeklik haline geldi. Polygon‘a göre, ışın izlemenin Minecraft için, gelecek yıl içinde ulaşmasını bekleyebiliriz.

:: Yeni görüntüleri beğendiniz mi?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
The Elder Scrolls V: Skyrim VR, artık PC'de!
The Elder Scrolls V: Skyrim VR, artık PC’de!