Ninja, paranın Twitch’ten Mixer’a geçmedeki ana faktör olmadığını söylüyor

Dünyanın en çok izlenen oyun yayıncısı olan Ninja, Amazon’un sahip olduğu platform olan Twitch platformundan Microsoft’un Mixer platformuna geçtiğini bir video ile açıklamıştı. İnsanlar yapılan bu açıklamadan beri, bu kararın arkasındaki itici faktörün para olduğunu iddia etmişlerdi. Hatta Oyunpat resmi Instagram sayfamızda da bu durumla ilgili çeşitli yorumlar da yapılmıştı. Hiç şüphe yok ki bu platform değişikliğinde para işin içine girdi fakat Tyler “Ninja” Blevins’in paradan daha motive edildiğine dair bir his var.

Bu hafta akışını sürdürürken, Blevins, Mixer’a katılmak için yaptığı sözleşmeyle ilgili spekülasyonları rasgele ele aldı. Ninja Mixer sözleşmesinde ne olduğunu bilmenin bir yolu yoktur, ancak bazıları Ninja’nın platformda kaldığı her yıl için 5 Milyon dolar + garanti verdiğini iddia ediyor. Ancak Ninja, paranın Mixer’a katılmak için etkili bir faktör olmadığını iddia ediyor. Olay şöyle;

Fortnite maçları arasında Ninja, Twitch’teki en iyi anların bazılarını vurgulayan bir YouTube videosu izlemektedir. Videoyu Ninja’yı parayla gösteren bir Mikser logosunu keser. Ninja gülmeye çalışırken, videonun kendisiyle dalga çektiği açıktır. Mixer’a katılma kararının arkasında paranın teşvik edici olmadığını açıklamaya çalışır.

Ninja’nın Twitch’teki ve sponsorluklardaki başarısını göz önünde bulundurarak, paranın artık izleyicinin bir şey yapmasına teşvik edici olmadığını görmek kolaydır. Milyonlarca tahmini kazançları yalnızca aboneliklerinden elde edebilecek olan yayıncının para akışı konusunda endişelenmemesi gerektiği açıktır. Zaten rahatça yaşadığını da varsayarasak Mixer’ın onu Twitch’i bırakmaya ikna edici şeyin ne olduğu gerçekten merak uyandırıyor insanda.

En basit cevap, Mikser’in Ninja’nın tıpkı Twitch için olduğu gibi platformunun yüzü olmasını istemesiydi, ancak sadece bir süre için. Tfue, Shroud ve Dr. Disrespect gibi isimler, Twitch’in en üst sıralarında yer almak için sürekli olarak mücadele veriyordu. Ancak Mixer’da kimse Ninja’ya yaklaşamıyor. Zaten Microsoft’un yayıncılık hizmeti için rekorlar kırıyor – büyük ölçüde ücretsiz abonelik anlaşması sayesinde – ve büyük olasılıkla gelecek için daha büyük planları var.

REKLÂM

Yine de, Ninja’yı Twitch’ten Mixer platformuna geçmesi için büyük miktarlarda para harcandı. Ama bu para Ninja’nın Mixer’a geçmesindeki asıl sebep olmadığı savunuluyor.

:: Sizce Ninja’yı Mixer platformuna bağlayan şey nedir?
Daha Fazla İçerik
Windows Mixed Reality artık masaüstü uygulamalarını çalıştırabilecek
Masaüstü uygulamaları Windows Mixed Reality üstünde kullanılabilecek