Nvidia

Nvidia şirketi, CES 2019 öncesi büyük açıklamalarda bulundu

Last updated:

Nvidia şirketi bu gece CES 2019 konferansı öncesi büyük açıklamalarda bulundu. RTX 2060‘ın piyasaya sürülecek olan sürümünün  ve FreeSync monitörlerine G-Sync desteği sunmasının yanı sıra, Nvidia, bazılarında GeForce RTX serisinin dizüstü bilgisayarlara eklendiğini de açıkladı. En büyük OEM’ler ve yerel OEM’ler ve sistem üreticileri de bu özelliklere dahil.

“Dünyanın en iyi OEM’leri, yeni nesil konsol performansını, oyuncuların her yere götürebilecekleri ince ve şık dizüstü bilgisayarlara getirmek için Turing kullanıyor. Dünya genelinde yüz milyonlarca insan – bir nesil – oyun büyüyor. “Resmi bir basın bülteninde şirketin kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, bu konuşmasına devam ederek “Bu dizüstü bilgisayar dalgasını deneyimlemelerini bekleyemem” Diyerek, sözlerini sonlandırdı!

Nvidia

RTX 2080‘den RTX 2060‘a kadar olan konfigürasyonlara sahip  dizüstü  oyuncu bilgisayarları 29 Ocak’tan itibaren satışa sunulmak için raflarda yerini almaya başlayacak. Yeni dizüstü bilgisayarların bazıları Nvidia‘nın Max-Q tasarımını da sahip olacak. Nvidia şirketinin, RTX özelliğini masaüstü bilgisayarların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar için de kullanması, cidden gündeme ses getirecek konulardan biridir ki, bizce AMD, yeni nesil teknolojilerde artık eskisi kadar güçlü bir oy alamıyor, yani artık kullanıcıları pek de tatmin edecek yapımları göremiyoruz, Ancak bir zamanlar Nvidia vs. AMD  kavgasının, şirketin, RTX özelliğini dizüstü bilgisayarlara getirmesinin yanı sıra, bu bilgisayarları bir canavara dönüştürmesi ile, bu yarışmadan neredeyse galip ayrılacağını açıkça görebiliyoruz, ancak belli mi olur, AMD bu zamana kadar çok iyi şeyler ortaya koymuş bir firma, umarız ki eski günlerine geri döner.

şirket,  tam yapılandırma ve fiyatlandırmanın bölgelere ve ortaklara göre değişeceğini söylüyor. biz buradan, bu teknolojilerin her ülkenin dövizine ve kur oranlarına göre ayrı fiyat biçileceği, ve pek de ucuz olacağını söyleyemeyeceğimizi anlayabiliriz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Apex Legends
Apex Legends oyunu artık Origin üzerinde mevcut