Yeni Overwatch güncellemesi oyuna yeni bir şampiyon ekliyor

Tank şampiyonu Sigma ve yeni özellik olan Rol Sırası dikkat çekici güncellemeler.

1.39.1.0 olarak adlandırılan yeni Overwatch güncellemesi bugün PC, PS4 ve Xbox One için yayımlandı ve güncellemede dikkat çekici şeyler var. Güncelleme oyuna yeni bir şampiyon eklerken, ayrıca Rol Sırası özelliğiyle de birtakım kişileri heyecanlandırıyor. Yeni şampiyon bir tank şampiyonudur.

Sizin için bu 2 önemli güncellemeyi açıklayacağızı ve diğerlerini özetleyeceğiz.

Yeni Şampiyon: Sigma (Tank)

Sigma, yanlış giden bir yörüngesel deneyde yerçekimini kontrol etme gücünü kazanan eksantrik bir astrofizikçi ve uçucu bir tanktır. Talon tarafından manipüle edilen ve yaşayan bir silah olarak konuşlandırılan Sigma’nın savaş alanındaki varlığı göz ardı edilemez. Sigma, duvarlardan sıçrayan ve kısa bir süre sonra patlayan iki büyük yarıçapı (yerçekimsel yükler) fırlatır ve büyük bir yarıçap içinde düşmanlara zarar verir. Deneysel Bariyer kullanarak, seçtiği bir yere yüzer bir engel oluşturur ve istediği zaman engelleri kaldırabilir. Kinetic Grasp ile Sigma gelen mermileri havada tutar ve onları kalkanlara dönüştürür. Sigma, bir yığın enkaz toplamak için Accretion’u kullanıyor, sonra onu bir düşmana fırlatıyor ve düşürüyor. Tam güçlerini Gravitik Akı ile salıveren Sigma, uçuşları ele geçirir, hedeflenen bir alanda düşmanları kaldırır ve geri çevirmeden önce gökyüzüne fırlatır.

Yeni Özellik: Rol Sırası

Rol Sırası, Overwatch’un, oyunculara oyunlarda hangi rolü oynayacaklarını seçme gücü veren eşleştirme ve kuyruk sistemi için bir güncellemedir. Rekabetçi Oyun’da, oyuncular bir oyun bulmadan önce rollerini seçerler. Eşleştirme sistemi iki tank, iki destek ve iki hasar şampiyonundan oluşan bir ekip oluşturacak. Maça girdikten sonra, oyuncular seçtikleri roller dahilinde oynamak için şampiyonlarını seçerler. Bir maçın sonunda, rekabetçi oyuncular ana menüye dönecek ve bir sonraki oyuna girmeden önce rollerini seçecekler.

Görüleceği üzere yeni şampiyon savaş alanındaki işleri değiştirecekken yeni özellik ile artık maçlar bambaşka bir şekilde başlayabilir. Bu 2 yeni güncelleme de heyecan verici ve Overwatch’taki sonuçları ne olacak merak ediyoruz.

Bunların dışında oyunda birçok hata düzeltmeleri, bazı değerlerin ve istatistiklerin değiştirilmesi, yeni etkinlikler, yeni eylemler ve yeni değerler gibi bir yığın şey daha eklendi. Bu Overwatch güncellemesi bazı klasikleşmiş oyun taktiklerini işe yaramaz kılabilecek niteliktedir. Bu yüzden güncellemeden sonra oynanış konusunda hâlâ her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.

Tüm güncelleme notlarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

:: Overwatch’ta oynadığınız şampiyonun rolü nedir?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Fighting EX Layer
Fighting EX Layer, 1.1.3 güncellemesi 10 Ocak’ta başlayacak