Apex Legends

Oyun gündeminde bu hafta #3

Last updated:

Yepyeni bir Oyun Gündemi ile karşınızdayız! Bu hafta neler oldu? Hangi oyunlar çıkış yaptı? Oyun Gündeminde neler vardı? Her birini teker teker sizlere aktaracağız, fazla uzatmadan artık başlayalım mı?

Oyun Gündemi #3 (25 Şubat- 3 Mart )

Bu hafta hangi oyunlar çıkış yaptı?

25- 28 Şubat arası çıkış gösteren oyunlar

 • Anno 1800-> PC
 • Dirt Rally 2.0-> PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Nier: Automata- Game of the Yorha Edition-> PC, PlayStation 4
 • PlanTechtor-> Rift, Vive
 • DreamWorks Dragons Dawn of New Riders-> PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Ghost of a Tale-> PlayStation 4, Xbox One
 • Dangerous Driving-> PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Sigil-> PC
 • Tech Support: Error Unknown->PC

1-3 Mart arası çıkış gösteren oyunlar

 • ToeJam & Earl: Back in the Groove-> PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Bu Hafta bu kadar oyun çıkış gösterdi, bir bakış atacak olursak bu haftanın Oyun Gündemi içerisinde göze en çok çarpan durumlardan birisi Dirt Rally 2.0’ın çıkış yapmadan kırılması olmuştu!

Önümüzdeki hafta kesinlikle çok daha dolu geçecek, zira önümüzdeki hafta içerisinde çıkış yapacak oyunlar aynen şöyle;

 • Left Alive-> PC ve PlayStation 4 platformları için 5 Mart tarihinde çıkış yapacak.
 • Total War: Three Kingdoms-> PC platformu için 7 Mart tarihinde çıkış gösterecek.
 • Devil May Cry 5-> PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında 8 Mart tarihinde yerini alacak.

Bundan sonra çıkış yapacak oyunlar ise bir hafta sonra çıkış gösterecek.

 • The Division 2-> PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 15 Mart’ta çıkış yapacak.
 • Assassin’s Creed 3 Remastered ve Assassin’s Creed Liberation Remastered ise Mart ayı içerisinde çıkış yapacak.

Uzaktan bir gözlemci olarak göz attığımızda rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki Mart ayı, veya genelleme olarak konuşursak 2019 yılı teknolojinin doruklarındaki kullanımlar ile ve yeni geliştirilen sistemlerle beraber oyun dünyası için çok verimli geçecek, yani bu demek oluyor ki artık Oyun Gündemi içerisinde çok önemli haberler sizleri bekliyor!

Peki gelelim bu haftanın oyun haberlerine, bu hafta neler yaşandı?

Dirt Rally 2.0 kırıldı!

Geçtiğimiz hafta Resident Evil 2 Remake, Far Cry New Dawn ve Metro Exodus gibi oyunların çıkış yaptığı gibi kırıldığını açıklamıştık, ancak beklenmeyen bir durum daha gerçekleşti! Dirt Rally 2.0 yapımı daha çıkış göstermeden kırılarak internette yayımlandı! Bu durumda söylenebilecek tek bir şey var, eski korsan hacker grupları geri dönüyor!

Dirt Rally 2.0

Steam yeni bir arayüze mi geçiş yapıyor?

Uzun bir süre önce Valve, Steam için büyük bir güncelleme geliştirdiklerini açıklamıştı, ancak bu açıklamalardan bir süre sonra geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden Steam’in yeni arayüzü başlığı altında fotoğraflar sızdırıldı! Soru şu acaba Steam bu yeni güncellemesinde yeni bir arayüz tasarımına mı geçiş yapacak?

Steam Steam

Claybook yeni bir platformda daha çıkış yapıyor!

Claybook için resmi açıklama gerçekleştirildi. Oyun, bu ay içerisinde Nintendo Switch platformu için çıkış gösterecek, ayrıca oyuna ait birkaç ekran görüntüsü ve bir fragman yayımlandı!

NieR: Automata GOTY Edition sonunda çıkış yaptı!

Yanlışınız var Game of the Year Edition değil! Bu değişik bir şey, karşınızda NieR: Automata Game of the YoRHa Edition!

The Sinking City için biraz daha beklemek gerekebilir!

Sinking

Eskiden oyunun Steam sayfasına bakıldığında 31 Mayıs tarihi gözümüze çarpıyordu, ancak şu an sadece 2019 yılı içerisinde çıkış yapması amacıyla “2019” yazıldı! Yani bu oyun için biraz daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

World War Z fragmanlarının ardı arkası kesilmiyor!

Artık rutin olarak her hafta yeni bir fragman yayımlayan World War Z için bu hafta da fragman gecikmedi. Oyun yine her zamanki gibi bu hafta da bir fragman yayımladı karşınızda World War Z – Zombies Are Coming fragmanı!

Red Dead Redemption’a rakip çıktı!

Vahşi batı temasını hayatta kalma ve bilim kurgu ögeleriyle harmanlayan ve biraz Red Dead Redemption biraz da Rust karışımı olan bir oyun, işte Outlaws of the Old West! Eğer hayatta kalmayı ve vahşi batıyı seviyorsanız bu oyun tam size göre olabilir, zira oyun şimdiden çok büyük ilgi topladı ve yakın bir zaman içerisinde erken erişime giriş yapacak!

Grand Heist modu için bir güncelleme yayımlandı!

COD: Black Ops 4

Kısa süre önce COD: Black Ops 4 için çıkış gösteren yeni oyun modu Grand Heist için bir güncelleme yayımlanmıştı, sadece Playstation 4 platformu için yayımlanmış olan güncelleme şu an PC ve Xbox One’da mevcut!

Yeni Pokemon oyunları çıkıyor!

The Pokemon Company tarafından resmi olarak açıklandı, Nintendo Switch için 2 yeni pokemon oyunu geliyor! Karşınızda Pokemon: Sword ve Pokemon: Shield!

Nvidia GeForce Türkiye ekibi, Arena Bulls ile karşı karşıya!

Nvidia Türkiye

Arena Bulls ve Twitch yayıncılarından oluşan Team Nvidia Türkiye geçtiğimiz günlerde karşı karşıya geldi! Nvidia ile Turkısh Stars Leauge ortaklığında düzenlenen organizasyonda iki farklı milliyetten takımlar geçtiğimiz günlerde bir mücadelede bulundu! 28 Şubat 2019 Perşembe günü 21:00’da gerçekleşen karşılaşma Twitch üzerinde yayımlandı!

Horizon Zero Dawn satışları 10 milyona ulaştı!

Uzun bir süre önce çıkış gösterdiğinde çok tutulan Horizon Zero Dawn’ın satışları toplamda 10 milyona ulaştı!

Fortnite 8. Sezonu başladı!

7. Sezonun sona ermesiyle beraber yeni hediyelerin dağıtılacağı ve yeni içeriklerin oyuna enjekte edileceği merakla beklenen Fortnite 8. Sezon başladı! Ücretsiz savaş biletlerini al, kahramanlarını dizayn et ve sonsuz savaşta yerini al! Ayrıca oyunun içerik paketi güncellendi!

Destiny 2’nin yeni sezonu, Sezon 7’nin ismi “Opulence” olarak belirlendi!

Destiny 2

Forsaken güncellemesi ile beraber beklentileri karşılayamayan Bungie, Destiny 2 için yeni fikir arayışlarında iken oyunun yeni sezonunun ismini “Opulence” olarak belirledi!

Cyberpunk 2077, E3 2019’da yer alacak!

Cyberpunk 2077

Bu senenin en çok konuşulan konularından biri ise Cyberpunk 2077’nin E3 2019 konferansında yer alıp almayacağıydı. Ancak beklenen açıklama geldi! Oyunun yapımcısı olan firma Cyberpunk2077’nin E3 2019 konferansında yer alacağını açıkladı. Bu açıklama ile beraber yeni iddialar ortaya kondu, acaba E3 2019 içerisinde Cyberpunk 2077 için ana hikayeden bir oynanış videosu görebilecek miyiz?

Fortnite V8.00 güncellemesi yayımlandı!

Fortnite

8.Sezonun başlamasıyla beraber Fortnite için V8.00 güncellemesinin yayımlanması gecikmedi! Oyuna birçok yeni içerik ekleyen ve bulunan modları daha da renklendiren bu güncellemenin güncelleme notlarına ulaşmak için V8.00 Yama notları haberimize göz atmayı unutmayın!

Fallout: Miami için yeni bir güncelleme videosu yayımlandı!

Bethesda’nın Fallout: Miami içerisindeki yeni çalışmalarını gösteren, haritadan görselleri ve biraz da oyunun atmosferini bize tanıtan yeni bir güncelleme videosu yayımlandı!

Twitch Prime Mart ayının ücretsiz oyunları şu an mevcut!

Twitch prime

Star Vikings Forever, The King’s Bird, Kabounce ve Snake Pass oyunları şu anda Twitch Prime’da Mart ayına özel olarak ücretsiz oynanabilir! 31 Mart 2019 tarihinde kadar bu oyunları indirebilirsiniz!

Bu haftanın Oyun Gündemi böyleydi, dediğimiz gibi bu hafta kesinlikle dolu dolu geçti, ancak söylenecek kesin bir şey var ise o da şudur; 2019 yılı oyun sektörü için bir başka olacak! Zira bu sene beklenen oyunların birçoğu çıkış gösteriyor! The Division 2 ve Total War: Three Kingdoms’da bunların arasında yer alıyor, ancak bizim merak ettiğimiz bir konu daha var, acaba E3 2019’da The Last of Us 2’den görebileceğimiz bir şey olacak mı? Her neyse, Oyun Gündemi hakkında daha fazla bilgi almak ve oyun dünyasında gelişen oyun haberleri hakkında bilgilenmek için takipte kalmayı unutmayın!

 1. İçerik zenginliği ve kalitesi bakımından bu haber muazzam diyebiliriz, zevkle okudum. Teşekkürler Barbaros!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İçerik
PlayStation 2
PlayStation 2, 19. yıl dönümünü kutluyor