Bluehole Studio tarafından geliştirilen Battle Royale türündeki popüler oyun olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, çıkışından bu yana 15 milyon kopya sattı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam’de 15 milyondan fazla kopya sattı (hata payı dahil). Bu sayı istatistik servis web sitesi olan SteamSpy tarafından teyit edildi.

Yeni çıkacak olan PvP modunun şerefine Ghost Recon Wildlands bu hafta sonu ücretsiz olarak oynanabilecek!

İLGİLİ YAZI

Başlangıçta bu yıl 23 Mart’ta Erken Erişim adı altında piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole Studios‘un bir yan kuruluşu olan PUBG Corp tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Oyunu burada sizlere anlatmamızın bir mantığı yok diye düşünüyorum. Oyun, bildiğiniz üzere çevrimiçi bir oyundur. Yüzü aşkın oyuncu bir haritada son hayatta kalan oyuncu olmaya çalışır. Buna ek olarak oyuncular oyunu tek oynamak yerine, grup halinde de oynayabilirler. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, ya yalnız ya da birlikte oyunda, son kişi ya da grup hayatta kalır ve maçın galibi olur.

Oyunun 2018‘de PC için Erken Erişim’den çıkması beklenirken, Xbox One sürümü Game Preview programı aracılığıyla bu yıl piyasaya sunulması bekleniyor. Geliştirici Bluehole Studios‘un yalnızca 200.000 ila 300.000 adetlik bir ödül sattığını düşünmesine rağmen,  oyun 2 milyon eşzamanlı oyuncu sayısını geçme eşiğinde.

Tüm bunlar haricinde eğer PlayStation Plus üyeliğine sahipseniz Ekim ayı için “Ekim 2017 ücretsiz PlayStation Plus oyunları yayınlandı!oyun haberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Ekim ayında Xbox Game Pass’e de 7 oyun eklendi. Eklenen bu oyunları merak ediyorsanız “Ekim ayında Xbox Game Pass’e 7 oyun geliyor!oyun haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Ek olarak bu hafta sonu ne oynayacağını kara kara düşünen oyunculara güzel bir haberimiz var. Bu hafta sonu boyunca Ghost Recon: Wildlands ücretsiz olarak oynanabilecek. Detaylar için “Ghost Recon: Wildlands bu hafta sonu ücretsiz oynanabilecek” oyun haberimize göz atmayı unutmayın.

Son olarak TwitterFacebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

mm

Abdullah KESKİN

2004 yılından bu yana oyunlarla ve teknolojiyle yakından ilgili olan Abdullah Keskin, 2011 yılından bu yana çeşitli projelerde yer almıştır. Şimdi ise oyun serüvenine Oyunpat'ta devam ediyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

HABER

Final Fantasy XV güncellemesi gecikecek

Square Enix'in bugün yaptığı basın açıklamasıyla Final Fantsy XV''nin çok oyunculu genişlemesinin küçük bir gecikme yaşayacağını duyurdu.

HABER

PlayStation 4 için Full Metal Panic duyuruldu

Fantasia Bunko Great Thanksgiving 2017'deki Tokyo Belle Salle Akihabara mekanında gerçekleşen bir sahne şovunda Bandai Namco, Full Metal Panic 'i duyurdu.

HABER

Destiny 2’nin yeni Nightfall Strike’ı yayımlanıyor

Güncelleme: Bungie, oyuncuların Exodus Crash ile yaşadığı sorunlar nedeniyle bu haftaki Nightfall Strike'ı değiştirdi.